CarDo Racing Team
-- členové --

 Karel Dolák  Sportovní manažer  info@cardo-racing.com 
 Michal Dolák  Manažer obchodu  obchod@cardo-racing.com 
 Jana Hranáčová  Sekretářka  sekretariat@cardo-racing.com 
 Kamila Fridrichová  Asistentka  sekretariat@cardo-racing.com 


CarDo Racing Team
-- historie --

Historie mosteckého závodního CarDo Racing Teamu se začala psát na přelomu let 1999 - 2000 v Mostě. Tým zakládají společně Karel Dolák a Jana Demutová. Od svého počátku vstupuje tým úspěšně do závodů na okruzích a do vrchu v domácích i evropských šampionátech.

Na své první vítězství v týmech dosahuje CarDo Racing Team již v první sezóně v roce 1999 v pohárových okruhových závodech MATADOR - Škoda Pick-up Free Style. V této sezóně za CarDo Racing Team startuje jezdec Jan Žemba, kterého pro rok 2000 střídá Luděk Měkuta a do týmu přichází syn Karla Doláka, šestnáctiletý Michal.

V následující sezóně 2001 dále pokračuje CarDo Racing Team v seriálu MATADOR - Škoda Pick-up Free Style, a to jak v závodech do vrchu, tak v závodech na okruzích. V tomto roce přichází do týmu k Michalu Dolákovi a Luďku Měkutovi jezdec Karel Patočka, David Losman a Jiří Parma. V konečném hodnocení seriálu končí na 4. místě na okruzích a na 2. místě v závodech do vrchu.

V roce 2002 přidává tým do svých aktivit i účast v seriálu Mezinárodních vytrvalostních závodů s vozidlem BMW M3,2. do kterého usedá vedle Michala Doláka brněnský závodník Dan Suchý. V Divizi nad 2000 cm3 získávají oba jezdci 3. místo a 4. místo. Michal Dolák dostává nabídku startu s vozem Porsche 996 GT3 RS v Mistrovství světa FIA GT a v šestihodinovém závodě v Brně. Start s tímto silným vozem ukáže týmu cestu do příštích let. Závěrečný ročník poháru MATADOR - Škoda Pick- up Free Style uzavírá Karel Patočka 1. místem v závodech do vrchu a společně s Michalem Dolákem končí na 3. místě v týmech na okruzích.

Sezóna 2003 začíná přechodem k nejrychlejším vozům. Do mostecké dílny je přivezen prototyp PRC BMW. Do jeho kokpitu poprvé usedá Michal Dolák a při prvním startu vyhrává mezinárodní vytrvalostní závody v Brně. Tento jezdec dále absolvuje pohár Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup s vozidlem Škoda Octavia. Karel Patočka zůstává věrný vozu Škoda Pick-up a ve třídě M do 1600 cm3 vítězí v konečném hodnocení v závodech do vrchu. V tomto roce kupuje tým vůz Opel Astra GSi 2,0, se kterým startuje Ing. David Losman v Mistrovství České republiky a Mistrovství Evropy v závodech do vrchu ve skupině SP. Ve skupině historických automobilů nás reprezentuje jezdec Jan Kelar s vozem VAZ MTX 1-02. Tým vyráží na zkušenou i do mezinárodních závodů INTERSERIE s pronajatým vozem F3 Opel.

V roce 2004 již startuje Michal Dolák s prototypem PRC BMW ve společném šampionátu EUROSERIE a INTERSERIE a v konečném pořadí v nejsilnější Divizi 1 získává 3. místo. Kromě Michala Doláka má v tomto roce náš tým dalších 8 jezdců, kteří jej reprezentují v závodech do vrchu Mistrovství České republiky a Mistrovství Evropy. Ing. David Losman obsazuje s vozem Subaru Impreza WRX absolutní 3. místo ve skupině N. S vozem BMW MTX 2-03 závodí Jan Kelar, a to ve skupině Historická vozidla - Kategorie 2, a obsazuje absolutně 5. místo. S vozem Škoda Felicia Kit Car ve skupině A 1400 získává 1. místo benjamínek týmu Miroslav Jakeš. Ing. Jiří Los závodí v této sezóně s vozem BMW M3. Další čtyři jezdci reprezentují náš tým ve skupině SP. S auty Opel Astra OPC se umisťují Martin Jerman a Petr Vojáček na celkově 5. a 6. místě. Na dalším umístění končí mladá závodnice Gábina Jermanová s vozem Opel Astra GSi a konečný výčet výsledků uzavírá na 8. pozici absolutně Lukáš Vojáček s vozem Ford Escort RS 2000.

V sezóně 2005 boduje opět náš CarDo Racing Team velmi dobře se všemi svými závodními vozy. Nejlepšího úspěchu dosahuje Ing. David Losman. S vozem Subaru Impreza WRX vyhrává domácí titul ve skupině N v závodech do vrchu. Celkem 9x se mu daří vystoupit na místo nejvyšší v domácím šampionátu skupiny N a přidává k nim i jedno 3. místo z Evropy. V celkovém hodnocení Mistrovství Evropy se umísťuje na velice pěkném 9. místě. S novým prototypem PRC Ford s motorem F1 se jezdec Michal Dolák umisťuje v silné konkurenci na absolutním 5. místě v seriálu závodů EUROSERIE SCC, kdy závody v Mostě a v Brně pro něj končí na stupni vítězů. Z prvního místa absolutně ho na konečné 5. místo posouvá zničený motor F1 Ford Cosworth. Na voze Peugeot 306 S 16, který tým zakoupil pro tuto sezónu, se střídají jezdci Miroslav Jakeš, Josef Michl a Vladimír Doubek jr. Posledně jmenovaný končí v hodnocení evropského šampionátu na celkovém 4. místě. V tomto roce se tým vrací do závodů Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup, a to s novým vozem Škoda Octavia Evo II. S tímto vozem závodí Vladimír Berger, Adam Janouš, Adam Lacko a Štefan Rosina. V tomto poháru je na našem voze nejúspěšnější Adam Lacko, který v závodech v Mostě obsazuje 1. místo v prvním i ve druhém víkendovém závodě. Ve spolupráci s jezdcem Robertem Šenkýřem absolvuje Michal Dolák dva vytrvalostní závody Mezinárodní mistrovství České republiky D4 s vozem BMW M3 GTR. V prvním z nich v Mostě obsazují bezkonkurenčně 1. místo a při Epilogu v Brně se umisťují po technických problémech na 8. příčce.

Tato spolupráce CarDo Racing Teamu s týmem Matador pokračuje i v roce 2006 na okruzích v ČR. Michal Dolák s Robertem Šenkýřem startují na voze BMW M3 GTR v Mezinárodním mistrovství vytrvalostních závodů. Mnoho technických problémů vždy na konci závodů nedovoluje dosáhnout na dobrá umístění. Team vstupuje do celého seriálu BMW1 Challenge a jezdec Michal Dolák se v prvním ročníku tohoto šampionátu umísťuje v konečném pořadí na druhém místě. David Losman s vozem Peugeot 306 S16 získává v konečném pořadí Mistrovství Evropy v závodech do vrchu 3. místo ve skupině SP a konečné 8. místo v absolutním pořadí. Tento výsledek nás posunuje do reprezentace ČR pro rok 2007.

Sitha Comp, 2004 - 2008