www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Šenkýř Motorsport druhý a třetí na Podzimní ceně
[27.09.2010]

Druhé místo posádky Dolák, Fried ve vytrvalostním závodě a třetí místo Zdenko Barana ve sprintu do 3500ccm, to je výsledek brněnského BMW týmu Šenkýř Motorsport z Podzimní ceny Brna.

Kvalifikaci na vytrvalostní závod divize do 3500ccm však ovládl první vůz týmu Šenkýř Motorsport - BMW M3 E92 GTR. Robert Šenkýř na něm tentokrát startoval v posádce s německým jezdcem Markusem Gedlichem, a ten zajel nejlepší kvalifikační čas 2,05,91 min. Během závodu se však vůz potýkal s drobnými problémy s nastavením a celý závod nakonec nedokončil po lehké kolizi Šenkýře se soupeřem.
Marek Fried mezitím převzal volant druhého vozu BMW M3 E36 GTR od bezchybně jedoucího Michala Doláka a na vlhké trati jako jeden z mála nepřezul a pokračoval v závodě na suchých pneumatikách. Tato taktika a rychlé tempo jej posunula na první místo ve třídě a třetí absolutně za oba vozy DTM, ale asi půl hodiny před koncem závodu se rozpršelo více a Fried si pro mokré pneumatiky přece jen zajel. Vítězství ve třídě si tak vybojovalo zpět Porsche 997 RSR s bratry Mičánkovými.

„Auto bylo vyvážené a perfektně nastavené, i na vlhku se s ním dalo jet velmi rychle. Rychle jsem se přiblížil Tomáši Mičánkovi, který jel na mokrých a předjel ho, ale v závěru zapršelo více, tak jsme vsadili na mokré pneu a bezpečné dojetí na druhém místě,“ uvedl po závodě spokojený Marek Fried.

Michal Dolák:“S tímto BMW M3 E36 GTR jsem již v minulých sezónách odjel u Roberta Šenkýře spoustu závodů. Rychle jsem se znovu zadaptoval a neměl po celou dobu mého stintu žádný problém. Je to poslušné a rychlé auto. Po několika nedojetých závodech ve Ferrari jsem konečně dojel do cíle a k tomu i na stupně vítězů. Jsem moc spokojený.“

Do nedělního mokrého sprintu nastoupil tým Šenkýř Motorsport se třemi vozy BMW M3 E36 GTR. Nejlepšího výsledku dosáhl Zdenko Baran, který zajel výborný závod a s bezpečným náskokem si dojel pro třetí místo a svoji první sprintovou bednu. Na desátém místě dokončil závod Petr Líbal, který celý závod bojoval s Ferrari Michaely Peškové. Dvanáctý skončil Milan Braun, pro kterého to byl křest ohněm v podobě vůbec prvního startu na mokré trati.

„Autíčko se krásně ovládalo, tým jej na vodu dobře nastavil. Startoval jsem více vzadu a musel se probíjet vpřed. Po předjetí Petra Kačírka a Dana Suchého jsem si vypracoval náskok, ke konci jsem se jen musel bránit útoku Czapky na Meganu Trophy, řekl po závodě spokojený Zdenko Baran, který navíc obsadil pěkné osmé místo v absolutní klasifikaci.

 

1 | 2 | >
1 | 2 | >

Zdroj: Šenkýř Motorsport
Foto: Petr Frýba

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Soutěž CZO:
Highlights:

10.10.2010 - MOTO2: Karel Abraham obsadil v Sepangu ve třídě MOTO2 šesté místo. Mistrovské tituly si zajistili Španělé Toni Elías v Moto2 a Jorge Lorenzo v Moto GP.
09.10.2010 - MOTO2: Karel Abraham odstartuje do zítřejší GP Malajsie ze druhé řady, v dnešní kvalifikaci vybojoval sedmé místo.
03.10.2010 - MOTO2: Karel Abraham se s MOTO2 loučí pódiovým umístěním. V GP Japonska obsadil třetí místo.
Jak to vidí ...
Jak to vidí Jiří Janák

Jak to vidí Petr Gabriel
Anketa:
RSS / XML

addrss.gif
 
Add to Google Reader or Homepage