www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Nové Ferrari 430 Flex Motosport v Mostě cíl nevidělo
[23.05.2010]

Netradičně v pátek se zahajovala sezóna na mosteckém autodromu sprintovými závody divize 4, ve kterých startovalo kromě Ferrari 360, také zcela nově připravené Ferrari 430.

První páteční sprint v deštivém počasí znamenal pro zcela nové Ferrari 430 s pilotem Alexem Baranem páté místo ve své kategorii do 3500ccm3, pro druhé týmové Ferrari 360 pilotované Petrem Vacíkem zůstalo místo šesté. Na výsledku se projevilo hledání ideálního nastavení nových tlumičů, které tým obdržel tři dny před závody. Druhý sprintový závod byl na programu v sobotu, kdy se již počasí umoudřilo. Čtrvté místo si vybojoval Petr Vacík a nové Ferrari pilotované Romanem Antonem skončilo na šestém místě ve své třídě. Pro Romana to byl první ostrý start s tímto vozem a setkání s jezdci špičky D4 do 3500ccm3 a dle týmu dopadl na výbornou, když se Roman díky perfektnímu startu posunul na 5 místo, a i přes kolizi dalších vozů v úvodu závodu dovezl auto bez jediného škrábnutí. Další Ferrari s týmu polského závodníka Stanca již takové štěstí neměla a všechna tři Ferrari si dovezla do cíle šrámy.
Na neděli se všichni pilně připravovali k vytrvalostnímu závodu na tři hodiny. Ferrari 360 odstartovalo s Petrem Vacíkem a Alexem Baranem a s novým vozem startoval domácí pilot Michal Dolák s Kanaďanem Patrickem Jannardem. Start do závodu vyšel na výbornou Michalu Dolákovi, když se probojoval na druhé místo ve své třídě a postupně stahoval náskok prvního Porsche. Ve výborně rozjetém závodu však pokračoval Michal jen do doby, než se projevila závada řazení. Po návštěvě boxů a snaze mechaniků závadu odstranit se Ferrari zastavilo definitivně bez zařazeného rychlostního stupně po vyjetí zpět na okruh. Jeho nový kanadský kolega si proto na ostrý start musí počkat až do dalších závodů. Druhé Ferrari 360 dopadlo lépe, když si ve složení Petr Vacík – Alex Baran odvezlo čtvrté místo. Zopakovala se tak bramborová medaile z úvodního podniku v Brně. Další závodní víkend MMČR na okruzích se bude konat opět na mosteckém autodromu 4.-6. června.
 

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: Vláďa Róžánek

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4 a 5:
  [31.05.2010]   Sládečkovci zbierali body
CZO magazín:
CZOmag
Jak to vidí ...
Jak to vidí Jiří Janák

Jak to vidí Petr Gabriel
Reklama:


akcesport
 
Anketa:
RSS / XML

addrss.gif
 
Add to Google Reader or Homepage