dot e-sport.cz
dot
dot
dot dot
dot dot dot
dot dot dot
dot
Rubriky
Vyhledat text

Sport na internetu
Přihlášení čtenáře:

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Neznámý čtenář
Redakční info:
e-Sport.cz
Sportovní přehled

ISSN 1801-0679

Články neprocházejí jazykovou korekturou.


Sportovní Přehled
triangl Vstup pro autory

© V. Sýkora - UPO,
1998-2010

Archiv článků magazínu e-sport.cz do května 2004
dot

 

Z fotogalerie:


 

Sezóna odstartovala rychlými formulemi na okruhu v Brně

Závody na okruhu 02. 05. 2010
jcb1_250Velmi krásné jarní počasí přivítalo účastníky MMČR na okruzích v Brně. Ovšem nejen počasí bylo příjemné, viděli jsme velmi rychlé formule nového seriálu Auto GP, ale také nestárnoucí vozy z Histo Cupu. Republikové mistrovství pak začalo souboji v divizi 3 a 4.


Kvalifikaci na hlavní závod formulí Auto GP vyhrál v Brně Johny Reid, neboli známý to driver formulových vozů. Seriál Auto GP v moravské metropoli začínal, ale překonal zde rekord okruhu a silné osmiválcové motory byly slyšet. Ve startovní listině se však ukázal i Adrien Tambay, nebo čeští jezdci Tomáš Kostka a Jan Charouz. O vítězství se v Brně podělili Ital Filippi a Bulhar Arabadziev. Z našich dojel nejlépe Charouz na čtvrtém a šestém místě.

Vytrvalostní závod MMČR divize 4 se stal doménou Mercedesů DTM, jejíž dvě stejné posádky neměly konkurenci. K závodění se opět vrátil Ing. Charouz, i když v loni s velkou slávou končil. I zde platí nikdy neříkej nikdy. Třetí místo ukořistili Machánek s Rosinou na Porsche 911 GT3 RSR. V dalším pořadí pak figuroval tým MenX a Konopka. Ve třídě do 3500ccm3 zvítězil přesvědčivě Robert Šenkýr s Filipem Sládečkou na BMW E92 GTR, nestačil na ně ani Mičánek s Porsche a BMW E36 GTR. Bramborová medaile tentokrát zbyla na Ferrari 360 s posádkou Baran-Dolák-Vacík, auto nebylo ještě úplně vyladěné a posádka se těší do Mostu. Dvoulitry vyhrál Hybáček/Matějovský se Seatem Tdi, druhá skončila Honda S2000 bří Foukalů a bronzová pocta zbyla na Hese s Hordóssym.

Sprint do 2000ccm3 vyhrál po zásluze Vladimír Vitver s Lotusem WR 9/2, když porazil druhého obhájce titulu Roberta Pláteníka i třetího Slováka Ďurovkina s ex tovární Alfou Romeo 156. Pod stupni pak dojel Molnár a Horáček na Octáviích.

Sprintu nad 3500ccm3 vládly vozy DTM. S přehledem zvítězil Tomáš Kostka s Mercesem, před Sládečkou a Danišem na Audi A4 DTM. Další místa obsadili slovenští piloti Rosina, Konopka, Machánek, Liedel a Mikuláško. V kubatůře do 3500ccm3 slavili Jiří Mičánek, Petr Kačírek a mladší z rodu Mičánků Tomáš.

Divize 3 měla pro formulky do 1400ccm3 připraveny dva závody. Jan Skála zde přišel, viděl a zvítězil. Svůj první závod s formulí Gloria vyhrál a porazil i Tomáše Chabra a Jakuba Klášterku. Při druhém závodu své vítězství zopakoval a pořadí na dalších místech bylo stejné, jako při první jízdě.

jcb2_460

Závody formule Renault zpestřily již tak našlapaný program. Dvoulitrové monoposty předváděly vyrovnané souboje. Dvě zlata zde vybojoval Estonec Korjus. Třetím místem potěšil své příznivce Adam Kout. Neztratil se ani Knoll a Palmi.

Zbytek brněnského programu obstaral rakouský Histo Cup a Youngtimer, kde bylo rozhodně na co koukat. Spletice vozů BMW, Alfa Romeo a v Histo Cupu pak Porsche 917, nebo Chevrolety.

Již nyní se můžeme na další pokračování republikových bojů MMČR na okruzích těšit do Mostu, kde se startuje o víkendu 15.-16. května.

Vláďa Rožánek

Autor: V. Rožánek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář Informační e-mailVytisknout článek
dot
Partneři serveru
ČSTV
Liqui Moly Berg Cup 2010
Novinky
03.05.2010: U kolejí na Jižním městě se pojede netradiční závod na skateboardech
Ve čtvrtek 6. května se před kolejí Blanice na Jižním městě odehraje netradiční skateboardový slalom. Tato akce chce poukázat na kořeny tohoto oblíbeného sportu a závodit se proto bude na "old schoolových" prknech, které budou na místě zdarma k zapůjčení.
Zkušení skateboardisté budou soutěžit v kategorii "Skate", na své si však přijdou i ti, kteří by se na prkně ve stoje neudrželi - a to v kategorii "Skate-sleigh", v sedě! Soutěžit se bude o hodnotné ceny z internetového obchodu Freshalabels.cz. Energii závodníkům i divákům dodá občerstvení pod Red Bull stanem a hudební doprovod zajistí DJ Zula La.

Registrace začíná v 17:00 před kolejí Blanice.
Bližší info na Facebook eventu:
JIŽÁK SKATE-SLEIGH SLALOM (http://www.facebook.com/event.php?eid=117666354927958)
 


03.05.2010: Čeští plachtaři opět na stupních vítězů!
Zlatou a stříbrnou medaili přivážejí čeští piloti ze závodů na Slovensku, kde se utkala světová elita v bezmotorovém létání.

Zlatou medaili přiváží pilot Roman Mraček (Aeroklub Plzeň-Letkov) ze slovenské Prievidzy, kde včerejším vyhlášením vítězů skončil dvanáctidenní soutěžní maraton třetího ročníku FCC-Gliding 2010 (Flight Challenge Cup – Gliding) v bezmotorovém létání. Se ziskem 7182 bodů aktuální vicemistr Evropy Mraček “přelétal“ v kombinované třídě i trojnásobného vítěze celosvětové plachtařské Grand Prix a několikanásobného mistra světa a Evropy Poláka Sebastiana Kawu (7058 b.)

Stříbro pro české barvy vybojoval za 7096 bodů v klubové třídě junior Jan Louda (Ak Hodkovice). Prvenství si odvezl Gerard G Dale (7652 b.) do Velké Británie. Oba čeští medailisté jsou členy národní plachtařské reprezentace a jejich úspěch na letošním FCC slibuje další pokračování při červencovém 31. mistrovství světa v plachtění, jehož dějištěm bude právě Prievidza.

02.05.2010: Baseball
Baseballové družstvo mužů BK Snails Orlová  nelítostně válcuje další družstvo jihomoravské soutěže. Třetí vítězství v řadě získali nad Hrochy Brno C .
Hroši Brno C - BK Snails Orlová 6 : 13
 

02.05.2010: Krajské přebory v plážovém volejbalu na prahu 2.kola
Tuto sobotu a neděli se v Chodově koná druhý ze série turnajů „S Poštovní spořitelnou do finále“. O prvním májovém víkendu budou výborné výsledky z prvního kola obhajovat chodovské plážové volejbalistky, volejbalisté a mixy. Na sedmi pískových kurtech areálu pod patronací WITTE Automotive se mezi staršími soupeřkami představí také žákyně BVC Chodov, velmi úspěšné v jarním části šestkové sezóny.

02.05.2010: Stolní tenis
Fotogalerie
Zajímavé odkazy:
e-auto.cz - automobilový portál Přidat na rssMonitor.cz
dot
dot dot dot   dot dot dot
dot dot dot dot dot dot dot
dot © V.Sýkora - UPO, 1998-2010 | redakční systém phpRS | webmaster dot