dot e-sport.cz
dot
dot
dot dot
dot dot dot
dot dot dot
dot
Rubriky
Vyhledat text

Sport na internetu
Přihlášení čtenáře:

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Neznámý čtenář
Redakční info:
e-Sport.cz
Sportovní přehled

ISSN 1801-0679

Články neprocházejí jazykovou korekturou.


Sportovní Přehled
triangl Vstup pro autory

© V. Sýkora - UPO,
1998-2010

Archiv článků magazínu e-sport.cz do května 2004
dot

 

Z fotogalerie:


 

Jarní cena Brna otevírá o víkendu okruhovou sezónu

Závody na okruhu 21. 04. 2010
mo05_250Již jen týden zbývá do startu další okruhové sezóny, která po zimní přestávce přivítá rachotící monstra s několikasetkoňovými motory. Jarní cena Masarykova okruhu přivítá kromě republikové špičky také seriál Auto GP a velice dobře obsazený Histo Cup, který kromě cestovních vozů nabídne i formule.


Auto GP začíná v Brně a slibuje kvalitní předkrm víkendu rychlých formulí by Renault. Kromě pěkných price money nabídne to, co kdysi Eurosérie F3000. Ve startovní listině nalezneme známé týmy DAMS, Euronova, ale také Durango. Naše barvy bude hájit Jan Charouz ze stáje Charouz-Gravity Racing.

Možná ještě lepší podívanou nabídne historií vonící Histo Cup, kde se objeví také několik českých a slovenských jezdců. Například Libor Jelínek, Radek Truhlář, nebo Slovák Žáček. Premiéru v tomto poháru si odbydou formule Vau, F3, či formule Ford.

Mladým a nadějným jezdcům dává příležitost divize 3 pro formulové vozy. Celkem se do Brna přihlásilo 17 vozů, což slibuje dramatickou podívanou. Uvidíme Tomáše Chabra seniora i juniora, Loukotu, Lešínskou, Spěváčka, Krakoviče, nebo Ulmanna. Novinkou je start formulí Gloria, které ve stáji Formula Star osedlají Finkbohner, Hanžl a Skála. Své by si do pořadí chtěli říci i Bugner, Langer, Liška, Kohout, Tesařík, Vonšák, nebo Karel Jílek s MX 1-11.

V cestovních vozech nabízí nová sezóna start vozů GT ve své kategorii, tedy nově vzniklé divizi 5. Jinak opět pokračuje loňský model v divizi 4, nebo-li sprinty do 2000ccm3 a a nad tuto hranici, plus vytrvalostní závody.

Sprint do 2000ccm3 nabídne startovní listinu s 18-ti vozy. Velkým favoritem bude Marek Ďurovkin ze Slovenska s vozem Alfa Romeo WTCC, ale svou kůži nedají zadarmo Dan Mich s konstrukcí Opel Michl, znovu navrátivší Vladimír Vitver s Lotusem WR 9/2 nebo loňský mistr Robert Pláteník se Škodou Fábia EVO.

brno3_460

Napínavě vypadá startovní listina sobotního vytrvalostního klání, kde se opět o své body poperou Mercedesy DTM, za jejichž volanty uvidíme Luku Lichtner-Hoyera, Tomáše Engeho a Antonína Charouze. Nebudou chybět vozy Ferrari stájí MenX, Ed Hardy-Flex Motorsport. Ed Hardy Racing připravuje pro Kanaďana Jannarda druhé Ferrari 43O GT3. Se stejným vozem uvidíme i trojici Stanco, Želínský a Ján Daniš. Tatrováci se vydají do Brna opět s Tatrou Ecorra V8 Sport, na startu se objeví plejáda různých mutací vozů Porsche v čele s Mičánkem, Janákem, Konopkou, Kiabou, nebo Mikoláškem. V kategorii do 3500ccm3 patří k favoritům nejen Mičánkovo Porsche, ale také Ferrari 360 s Vacíkem, Dolákem a Baranem. Zle jim však zatopí vozy BMW od Šenkýře, či Kusína. Novinkou bude start týmu Atlas eFX s Holanďany Van Damem a Schroyenem na Sallenu S7-R.

Sprint nad 2000ccm3 má přihlášeno 44 vozů. O nejcennější medaile se poperou Charouz, Sládečka, Maděryč, Björk a Lichtner-Hoyer s nálepkami DTM. Robert Šenkýř přiveze BMW E92 GTR, Machánek Porsche 997 RSR, a také Viliam Liedl s Audi TT-R DTM patří k velmi zajímavým vozům, které se v Brně představí. Několik Ferrari GT3 přivezou Poláci v čele s Maciejem Stancem.

Srdečně Vás zveme na Masarykův okruh do Brna, protože Jarní cena Brna stojí za návštěvu.

Vláďa Rožánek

Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář Informační e-mailVytisknout článek
dot
Partneři serveru
ČSTV
Liqui Moly Berg Cup 2010
Novinky
22.04.2010: POZVÁNKA NA 2. SEMIFNÁLOVÉ KOLO ČESKÉ KORFBALOVÉ EXTRALIGY
V sobotu 24. a v neděli 25. 4. 2010 proběhne 2. semifinálové kolo nejvyšší české korfbalové soutěže. Tímto si Vás dovolujeme pozvat na zápasy, které se uskuteční ve Znojmě a Brně.

Rozpis zápasů
TJ Znojmo MS YMCA - KCC Sokol České Budějovice
24. 4. 2010 v 17:00
Adresa: Hala TJ Znojmo, F.J. Curie, 669 02 Znojmo

Korfbal Brno - VKC Kolín
25. 4. 2010 v 10:30
Adresa: sportovní hala VUT Brno v areálu Pod Palackého vrchem, ul. Technická 14, Brno – Královo Pole

Stav utkání:
Hraje se na dvě vítězná utkání.
TJ Znojmo MS YMCA - KCC Sokol České Budějovice 0:1
Korfbal Brno - VKC Kolín 1:0

21.04.2010: Snails Orlová zahájili baseballovou sezonu
Snails startuje sezónu ve velké formě KYJOV - SNAILS 11:24. Tým mužů dovezl domů cenné vítězství, kterým odstartoval sezónu 2010. Díky skvělé týmové hře a nadhazovacímu "stroji" (Michal Gallo) porazili Snails domácí celek jihomoravské oblasti Kyjov.Do dalších bojů v sezóně přejeme mnoho úspěchů.

19.04.2010: V Praze proběhlo Jarní mistrovství v kuličkách
Praha, 18. 4. 2010 - Čeští hráči kuliček mají za sebou více než měsíc od prvních turnajů sezóny. Seriál soutěží zařazených do národního žebříčku pokračoval celorepublikovým Jarním mistrovstvím na pražském Střeleckém ostrově.
Diváci byli svědky velice napínavých bojů, kde ve finálové skupině dokázala trojice nejlepších hráčů uhrát stejný počet vítězství. Rozhodovalo tedy skóre ze vzájemných zápasů, které měl nejlepší Pavel Zoufalý a stal se tak vítězem turnaje. Druhou příčku obsadil Jakub Fuss a třetí skončil úřadující mistr České republiky Martin Dostál.
A jak hodnotil své působení na Jarním mistrovství jeho vítěz? "Jsem velmi rád, že jsem vyhrál tento turnaj, protože byl nejvyrovnanější za celých 10, co hraji kuličky," konstatoval Pavel Zoufalý, který se může pyšnit několika vítězstvími v národním žebříčku.

Nejbližší kuličkové turnaje, které jsou otevřeny i neregistrovaným hráčům, proběhnou 22. 4. v Praze, 24. 4. ve Vsetíně a ve stejný den v Konstantinových Lázních. Detailní propozice jsou k nalezení na stránkách Českého kuličkového svazu http://www.kulicky.com/.

19.04.2010: Stolní tenis
17.04.2010: Macík Offroad Maraton
Fotogalerie
Zajímavé odkazy:
e-auto.cz - automobilový portál Přidat na rssMonitor.cz
dot
dot dot dot   dot dot dot
dot dot dot dot dot dot dot
dot © V.Sýkora - UPO, 1998-2010 | redakční systém phpRS | webmaster dot