www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Brněnský Epilog zkusí dokončit 59 vozů
[14.10.2009]

Poslední závod okruhové sezóny roku 2009 je na snadě. Startuje již o víkendu v Brně a představí se celkem 59 posádek se zahraniční účastí. Uvidíme, jak se projeví rozmary počasí, které vypadá na polovinu října trochu překvapivě.

Překvapit na Epilogu letošní sezóny však mohou i jezdci. Na Mercedesech DTM se kromě již známých jezdců představí Peter Kox z Holandska, Miro Konopka ze Slovenska, či Rakušanluka Lichtner-Hoyer z týmu Jet Alliance, který vyjezdil v minulých sezónách několik bodů ve FIA GT.
V Audi A4 DTM se oět ukáže Tomáš Kostka, Thed Björk, Daniel La Rosa a Jiří Janák, který s tímto vozem absolvoval i DMW Challenge. Velmi silný vůz Pagani Zonda s motorem Mercedes V12 předvedou Antonín Herbeck a Michael Vorba, které ve druhém stájovém voze Ferrari 575 Maranello doplní ještě Brit Caton. K favoritům pak patří Chevrolet Corvette C5-R z Rakouska, několik velmi silných vozů Porsche 996 a 997, nebo smečka Ferrari z týmu MenX a polských stájí, které pojedou v Brně také. Bude zajímavé sledovat, jak jim budou konkurovat i Tatra Ecorra bratří Hajdůšků a Lamborghini Gallardo Evo s dvojicí Urbanů.

Ve třídě do 3500ccm3 se opět utkají Porsche 997, Ferrari Petra Vacíka a smečka vozů BMW ze stáje Šenkýř Motorsport, Duck Racing a KK Racing. Mičánek však na Epilog chystá dva stroje Porsche 997 a další 997 ve třídě nad 3500ccm. Šenkýř pak opět vyndá nové BMW M3 E92 GTR a do posádky přibude Slovák Sládečka, který s Alfou Romeo 156 zvítězil ve dvoulitrových sprintech. Za KK Racing pak vyrazí jeho slovesnká kolegyně Michaela Pešková, která startovala i v Octáviích. Na Ferrari 360 pak pojede trio Vacík, Dolák, Baran a doplní je nováček Richard Chladič.

Dvoulitry by měly patřit vozům Renault Clio, kterým se v sezóně dobře dařilo. Na startu se jich objeví celkem šest. O svůj úspěch zabojují stáje Tech Future, IP Racing Shop, ARC Bratislava a Mičánek Motorsport. Chybět nám nebude Honda Integra Foukalů, Alfa Romeo ze Scuderie Ciest la Vie, nebo Lotus Exige Tomáše Kusého. Poláci přivezou například VW Golf, Alfu Romeo 156 nebo Hondu Integru.

Po třech hodinách v Brně definitvně uzavřeme klasifikaci MMČR v závodech na okruzích divize 4 a po náročných šesti hodinách pak poslední tečku této sezóny, kterou zajisté brněnský Epilog 2009 na Masarykově okruhu bude.

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: Vláďa Róžánek

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
  [18.10.2009]   Epilog 2009 - obrazem
České okruhy doporučují:

 
akcesport
RSS / XML

addrss.gif
 
Add to Google Reader or Homepage
 

Nepřehlédněte:
Krátké zprávy

13.10.2009 - Divize 3 zakončí sezónu motokárovou exhibicí

V sobotu 17.10. se koná na motokárové dráze v Havířově exhibiční závod motokár (bývalé parkoviště závodních strojů), kterým bude ukončena zavodní sezony 2009 Divize 3. Sraz v 10:00
Vložil: Josef Hora
04.10.2009 - Formula Academy - Monza

Jakub Klášterka startoval do druhého závodu z osmé pozice na startovním roštu. V cíli závodu byl klasifikován na výborném pátém místě!
Vložil: Josef Hora
03.10.2009 - Formula Academy - Monza

Jakub Klášterka si v kvalifikaci pro dnešní první závod vyjel devátou příčku na startovním roštu. Start závodu se mu podařil a svou pozici si udržel až do třetí zatáčky, kdy se dostal mimo trať, což mělo za následek propad až na 19-té místo. Následovala velká a velice úspěšná stíhací jízda, po které Jakub cílem na pěkné desáté pozici.

Do zítřejšího závodu bude Jakub startovat ze čtvrté řady.
Vložil: Josef Hora

České okruhy doporučují:
Vyhledávání
Google