This page requires Flash Player.  Kalendář
Září 2009
Po Út St Čt So Ne  
  1 2 3 4 5 6 36
7 8 9 10 11 12 13 37
14 15 16 17 18 19 20 38
21 22 23 24 25 26 27 39
28 29 30         40


  Anketa

Kupujete si Motorsport Magazín?

Mám předplatné.
 

25%

Nekupuji.
 

31%  Počasí


  Zprávy


  PočítadloNa okruzích opět Mercedes versus Audi DTM

Podzimní cena brněnského okruhu nabídla pěknou podívanou, které napomohlo i velmi teplé počasí, které panovalo nad Brnem po oba dny. Nejvíce kovů přiřadili do svých sbírek jezdci stáje S-Auto Racing.

Předposlední závodní víkend na okruzích proběhl až na několik šrámů bez problémů. Téměř letní počasí vyhovovalo vozům se silným výkonem, a také to tak na trati Masarykova okruhu vypadalo.
Po vyhrané kvalifikaci vládl vytrvalostnímu sobotnímu klání s přehledem Mercedes DTM s Tomášem Engem a Stefanem Mückem z Německa. Antonín Charouz se tentokrát věnoval sprintu, protože díky návštěvě safety caru by stáj S-Auto při další návštěvě depa přišla o první místo. V cíli druhá posádka Thed Björk-De La Rosa nakonec na vítězný Mercedes ztratila jen jeden okruh. Třetí místo si vyjeli Nimč, Enge a Švýcar Harold Primat s dalším Mercedesem DTM.
Čtvrté místo za speciály z DTM obsadili Pergl-Želínský-Daniš na Ferrari 430. V dalším pořadí vozů nad 3,5 litru figurovali Kiabové ze Slovenska s Porsche 996 GT3 a Grühat s Pabelem na dalším Porsche, kteří si naše okruhové mistrovstí oblíbili. Další jezdci již nedojeli, mezi nimi i Machánek s Porsche, který nadělal starosti nejen traťovým komisařům,když jeho vůz Porsche pokryl trať vrstvou oleje. Závod nedokončil ani Vorba s Ferrari 575 Maranello, ani Válek s BMW M3. Na poslední chvíli musel svůj start zrušit pan Hajdůšek, kterému jeho Tatra Ecorra přestala fungovat.

V kubatůře do 3500ccm3 vyhráli Mičánek-Janák-Jerman s Porsche 997. Velmi pěkný výsledek ale zaznamenalo i Ferrari 360 z týmu Ed Hardy Racing s posádkou Dolák-Vacík-Baran. Třetí pak ještě dojel Šenkýř s Vencálkem na BMW M3. Dvoulitrům opět kraloval Tech Future team ve složení Hladík-Duda na Renaultu Clio, když je neporazili ani Hes s Hordóssym a Kašpárkové s Tomášem Kusým na dalším Renaultu Clio.

Sprint závod do 2000ccm3 vyhrál Mikuláško se Škodou Octávia, když tentokrát svůj trůn opustil dosud neporaženýSládečka s ex tovární Alfou Romeo. V Brně dojel až na desátém místě. Druhé místo si vybojoval Robert Pláteník s Fábií, bronz odvezl Horáček s další Octávií a bramborová medaile zbyla na Julo Končeka s Vauxhallem Vectra STC, za jehož tým startoval i pátý Zdenko Pastva s Alfou Romeo.

Velký sprint si vychutnal na závěr Antonín Charouz na Mercedesu, když porazil kolegu Nimče a dvojici Audi A4 DTM se Slovákem Danišem a Švýcarem Kammem, kteří oba jeli v barvách BRT. Pátý skončil Talkanitsa s Corvette C5-R, šestý Miro Konopka na Sallenu S7-R a sedmé místo Jaromíru Jirgalovi na Ferrari 430 týmu MenX. Ve kubatůře do 3,5 ltr. Vyhrál favorizovaný Michl, před Mičánkem, Vacíkem a Danem Suchým.

Divize 2 se ani na závěr sezóny nekonala, a tak jsme mohli obdivovat pouze formulky do 1400ccm3, kde podvakrát dominoval Ital Amaduzzi s formulí Gloria C8F.

Výsledky Podzimní ceny v Brně:

Divize 4 vytrvalostní závod:
Mücke/Enge – Mercedes Benz DTM
Björk-De la Rosa – Audi A4 DTM
Nimč-Primat-Mücke-Mercedes Benz DTM
do 3500ccm3:
Mičánek-Janák-Jerman – Porsche 997
Dolák-Vacík-Baran – Ferrari 360
Vencálek-Šenkýř – BMW M3 GTR
do 2000ccm3:
Duda-Hladík – Renault Clio
Hes-Hordossy – Renault Clio
Kusý-Kašpárek-Kašpárek – Renault Clio

Divize 4 sprint do 2000ccm3:
Mikuláško – Škoda Octavia
Pláteník – Škoda Fábia Sedan Evo
Horáček – Škoda Octávia

Divize 4 sprint nad 200ccm3:
A.Charouz – Mercedes Benz DTM
Nimč – Mercedes Benz DTM
Daniš – Audi A4 DTM
do 3500ccm3:
D.Michl – Opel Michl
Mičánek – Porsche 997
Vacík – Ferrari 360

Divize 3:
1 a 2. jízda: Amaduzzi, Chabr senior, Passer

Nyní čeká na účastníky divize cestovních vozů již jen závěrečný Epilog na Masarykově okruhu v Brně, který se koná 16-17. října. Pro ostatní již sezóna na okruzích skončila a mohou se připravovat na další ročník.

Přidáno: 21.9.2009, 14:16:34
Redaktor: Vláďa Rožánek


  Časopis  Reklama

This page requires Flash Player.  Spřátelené servery

BMW CLUB


Novinky z rallye


AUTOSLIDE


závody do vrchu


závodní tým


AUTOMOTODROM BRNO


Dvoutaktní závodění


TL Motorsport


NEJLEVNĚJŠÍ PNEU


AUTOKLUB ČR


Fotogalerie


BMW 1 CHALLENGE


Car Winter Cup


Vše pro motokáry


Fotogalerie z rallye  Rozcestník

http://www.seznam.cz/
http://www.google.cz/
http://www.idnes.cz/