LoginPCMO 2009: Předposlední závodní víkend na okruzích proběhl až na několik šrámů bez problémů.

Na okruzích opět Mercedes versus Audi DTM

Předposlední závodní víkend na okruzích proběhl až na několik šrámů bez problémů. Téměř letní počasí vyhovovalo vozům se silným výkonem, a také to tak na trati Masarykova okruhu vypadalo.

Po vyhrané kvalifikaci vládl vytrvalostnímu sobotnímu klání s přehledem Mercedes DTM s Tomášem Engem a Stefanem Mückem z Německa. Antonín Charouz se tentokrát věnoval sprintu, protože díky návštěvě safety caru by stáj S-Auto při další návštěvě depa přišla o první místo. V cíli druhá posádka Thed Björk-De La Rosa nakonec na vítězný Mercedes ztratila jen jeden okruh. Třetí místo si vyjeli Nimč, Enge a Švýcar Harold Primat s dalším Mercedesem DTM.

Čtvrté místo za speciály z DTM obsadili Pergl-Želínský-Daniš na Ferrari 430. V dalším pořadí vozů nad 3,5 litru figurovali Kiabové ze Slovenska s Porsche 996 GT3 a Grühat s Pabelem na dalším Porsche, kteří si naše okruhové mistrovstí oblíbili. Další jezdci již nedojeli, mezi nimi i Machánek s Porsche, který nadělal starosti nejen traťovým komisařům,když jeho vůz Porsche pokryl trať vrstvou oleje. Závod nedokončil ani Vorba s Ferrari 575 Maranello, ani Válek s BMW M3. Na poslední chvíli musel svůj start zrušit pan Hajdůšek, kterému jeho Tatra Ecorra přestala fungovat.

V kubatůře do 3500ccm3 vyhráli Mičánek-Janák-Jerman s Porsche 997. Velmi pěkný výsledek ale zaznamenalo i Ferrari 360 z týmu Ed Hardy Racing s posádkou Dolák-Vacík-Baran. Třetí pak ještě dojel Šenkýř s Vencálkem na BMW M3. Dvoulitrům opět kraloval Tech Future team ve složení Hladík-Duda na Renaultu Clio, když je neporazili ani Hes s Hordóssym a Kašpárkové s Tomášem Kusým na dalším Renaultu Clio.

Sprint závod do 2000ccm3 vyhrál Mikuláško se Škodou Octávia, když tentokrát svůj trůn opustil dosud neporaženýSládečka s ex tovární Alfou Romeo. V Brně dojel až na desátém místě. Druhé místo si vybojoval Robert Pláteník s Fábií, bronz odvezl Horáček s další Octávií a bramborová medaile zbyla na Julo Končeka s Vauxhallem Vectra STC, za jehož tým startoval i pátý Zdenko Pastva s Alfou Romeo.

Velký sprint si vychutnal na závěr Antonín Charouz na Mercedesu, když porazil kolegu Nimče a dvojici Audi A4 DTM se Slovákem Danišem a Švýcarem Kammem, kteří oba jeli v barvách BRT. Pátý skončil Talkanitsa s Corvette C5-R, šestý Miro Konopka na Sallenu S7-R a sedmé místo Jaromíru Jirgalovi na Ferrari 430 týmu MenX. Ve kubatůře do 3,5 ltr. Vyhrál favorizovaný Michl, před Mičánkem, Vacíkem a Danem Suchým.

Divize 2 se ani na závěr sezóny nekonala, a tak jsme mohli obdivovat pouze formulky do 1400ccm3, kde podvakrát dominoval Ital Amaduzzi s formulí Gloria C8F.

Výsledky Podzimní ceny v Brně:

Divize 4 vytrvalostní závod:

Mücke/Enge – Mercedes Benz DTM

Björk-De la Rosa – Audi A4 DTM

Nimč-Primat-Mücke-Mercedes Benz DTM

do 3500ccm3:

Mičánek-Janák-Jerman – Porsche 997

Dolák-Vacík-Baran – Ferrari 360

Vencálek-Šenkýř – BMW M3 GTR

do 2000ccm3:

Duda-Hladík – Renault Clio

Hes-Hordossy – Renault Clio

Kusý-Kašpárek-Kašpárek – Renault Clio

Divize 4 sprint do 2000ccm3:

Mikuláško – Škoda Octavia

Pláteník – Škoda Fábia Sedan Evo

Horáček – Škoda Octávia

Divize 4 sprint nad 200ccm3:

A.Charouz – Mercedes Benz DTM

Nimč – Mercedes Benz DTM

Daniš – Audi A4 DTM

do 3500ccm3:

D.Michl – Opel Michl

Mičánek – Porsche 997

Vacík – Ferrari 360

Divize 3:

1 a 2. jízda: Amaduzzi, Chabr senior, Passer

Nyní čeká na účastníky divize cestovních vozů již jen závěrečný Epilog na Masarykově okruhu v Brně, který se koná 16-17. října. Pro ostatní již sezóna na okruzích skončila a mohou se připravovat na další ročník.


Vláďa Rožánek

Neprošlo jazykovou korekturou

Diskuze

Titulek:
Text příspěvku:
Pokud chcete vložit příspěvek, musíte se nejdříve přihlásit.