www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Dolák, Vacík a Baran a druhé místo pro Ferrari 360 v Brně
[22.09.2009]

Po předchozích vystoupeních Michala Dolák v MMČR na okruzích v divizi 4 do 3500ccm3 se mostecký pilot představil v Brně po boku Petra Vacíka a Alexe Barana. 

Brněnská tříhodinová bitva se s Ferrari 360 týmu Ed Hardy Motorsport posádce Michal Dolák-Petr Vacík-Zdenko Baran povedla. Nově sestavená posádka vozu z Maranella odvezla při své premiéře druhé místo v divizi 4 do 3500ccm3, když zůstala pár desítek vteřin za domácím Porsche týmu Mičánek Motorsport, kde startoval kromě Jermana a Mičánka také Janák.

Závod na tři hodiny v Brně velice pěkně rozjel mostecký Michal Dolák, který si na 5,4 km dlouhé trati odbyl svou premiéru s vozem Ferrari 360. Od začátku závodu udával tempo ve své třídě a dokonce se chystal na souboj se silnějším Porsche Slováka Kiaby. Do dalšího postupu vpřed se mu ale postavilo druhé nasazené Mičánkovo Porsche nad 3,5 l, které rozjížděl Jiří Janák. Ten si vzpomněl na své začátky ze školy jezdců a vždy předjížděl Dolákovo Ferrari pouze na rovném úseku, aby se pak před ním ploužil ve stopě i mimo ní v každé následující zatáčce. Tato komedie, která se nedala nazvat závoděním, však zpomalovala Doláka o 4 až 5 sekund na kolo a dávala prostor pro Jiřího Mičánka, který vystřídal hned po prvním kole Jermana, na vteřinovém stahování náskoku Ferrari. Po dobu 45 minut této tragické jízdy ze strany profesionála Janáka zajížděla obě auta čas okolo 2,13 min na kolo. Při zajetí Janáka po 45 minutách do boxů okamžitě Dolák zrychlil a předjel Kiabu. Ferrari pak předával po 90 minutách s náskokem okolo 30 sekund na prvním místě Petru Vacíkovi. V druhém Mičánkovo Porsche do 3,5 l vystřídal Mičánka Janák a najednou začal zajíždět bez problémů časy okolo 2,09 min na kolo. Potřebné umazání náskoku Ferrari, které si nenakličkoval v prvním Porsche se snažil v druhé části dohnat závodní jízdou. 

Do veškerého taktizování všech týmů však promluvil vůz Porsche 997 RS ze stáje Topcar Machánek, jenž pomalu celou trať zkropil vrstvou oleje, na kterém se převrátil na střechu Cinquecento ze Slovenska. Startovní pole si po vyjetí Safety Caru vymazalo veškeré odstupy mezi jednotlivými auty. Do Ferrari 360 tak nastoupil na poslední část závodu Alex Baran a Mičánkovo Porsche se tak tímto střídáním dostalo na první místo. Alex i přes velice efektní hodiny pro diváky v posledním kole dovezl Ferrari na pěkném druhém místě v divizi 4 do 3500ccm3. Na třetím místě dojelo BMW GTR Roberta Šenkýře a Petra Vencálka.

Mé přání, ať vyhraje lepší jezdec a vůz se bohužel nenaplnilo. Vyhrál ten, kdo za tichého přihlížení činovníků z motorsportu lépe 45 minut kličkoval. Naše strategii jet na 3 jezdce by byla vítězná, bohužel velká časová ztráta v první části závodu nebyla v plánu. Nic však není ještě rozhodnuto a poslední závod možná vyhraje ten, kdo nově nastavený styl dobývání titulu zvládne lépe, poznamenal Dolák sen.

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: CZO - České okruhy / Josef Hora

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
České okruhy doporučují:
czo_mmsoutez.jpg
 

 
akcesport
RSS / XML

addrss.gif
 
Add to Google Reader or Homepage
 

Nepřehlédněte:
Krátké zprávy

21.09.2009 - Aktualita - Ve dnech 9. a 10. října se Pavel Pokorný zúčastní závodu rakouského šampionátu BMW 325 Challenge, který se pojede na Brněnském okruhu. Nyní se dokončují práce na jeho novém voze...
Vložil: Josef Hora
21.09.2009 - Ze světa

Pátá sezóna seriálu A1GP v ohrožení

5tý ročník formulového poháru národů má svůj start naplánován na 25. října do australského ráje serfařů - Surfers paradise. Podle britského deníku Autosport však necelý měsíc vyvstal organizátorům nečekaný problém v podobě ukončení podpory italské společnosti Ferrari, která je od loňského roku dodavatelem jednotných motorů.

Oficiální testy na Queensland Raceway jsou plánovány na 17. října, nicméně to zda se vůbec uskuteční je dnes jedním velkým otazníkem. Zvláště když důvody Ferrari, k opuštění této série, leží v obestření jednoho velkého tajmeství. 
Vložil: Josef Hora
20.09.2009 - DIVIZE 3
Pokuta za rychlost pro Zbyňka Passera

Jezdec týmu Chabr Motorsport, Zbyněk Passer, byl sportovními komisaři "odměněn" pokutou ve výši 6.800,- za překročení maximální 60-ti kilometrové rychlosti v boxové uličce. Stalo se tak ve 2. kvalifikačním tréninku, kdy komisaři Passerovi naměřili rychlost 77 km/h.

Vložil: Josef Hora

České okruhy doporučují:
Vyhledávání
Google