www.wtcc-fanklub.cz
FIA WTCC fanklub - Oficiální český fanklub FIA WTCC
 Mosteckému sobotnímu vedru kraloval Mercedes DTM
[09.08.2009]

Stupnice teploměru ukazovala během odpoledne výborné letní teploty, ale sobotní program na autodromu v Mostě to nijak nenabouralo. Tříhodinovému klání závodních speciálů vládl Mercedes a i přes několik jízd za Safety Carem se stále bylo na co dívat.

Sobota přinesla v Mostě dopolední vítězství Filipa Sládečky ve sprintu do 2000ccm3, kde si s extovární Alfou Romeo 156 poradil se zbytkem pole a s náskokem 35 sekund. Na body se těšil Mikuláško s Octávií, ale po kolizi v retardéru již v dalším kole pokračovat nemohl. Škoda též odstoupení Ostaševského, který byl po tréninku na čtrvtém místě. Druhé místo trochu překvapivě vybojoval Tomáš Horáček ze stáje Novera a třetí skončil Šimon Kubišta s Alfou Romeo 156. Pak následoval Novák s Bažatou a první polský jezdec obsadil v Mostě 6. místo. Byl jim Gajewski s Renaultem Clio, když za sebou nechal i Zdenko Pastvu s Alfou Romeo 156. Slovinec Smolnikar na další Alfě naopak pole uzavíral.

První závod formule do 1400ccm3 vyhrál Zbyněk Passer a s formulkou Van Diemen RF 02 jasně míří k titulu v divizi 3. Ani Chabr senior ho nepřekonal a po vítězství v kvalifikaci, skončil nakonec druhý. Třetí místo pak obsadil mladý Palmi a bramoborový věnec si z prvního závodu odvezl Loukota. Sedmý pak skončil nováček Midrla, další novic Bugner dojel jedenáctý. V neděli je na programu druhá jízda.

Tříhodinová bitva speciálů z divize 4 měla favority jasné. Speciály z DTM jsou natolik silné, že jen stěží hledají v českých vodách konkurenci. I přes několik jízd za Safety Carem upaloval jasně k vítězství Mercedes Benz DTM, kde vítězství vybojovala dvojice Peter Mücke a Jaroslav Janiš. Hodiny pak ukazovaly 11 minut do konce závodu, když se v depu začal na svou vítěznou jízdu připravovat Antonín Charouz a s náskokem sedmi okruhů pak pokynul pohárem ze stupňů vítězů.
Jeho největší konkurence v podobě Audi DTM skončila hned v úvodu závodu, po problémech s mazáním motoru. Velice pěkné souboje předváděli Poláci s italským původem. Trio Scarpaccio, Ghizzi a Cressoni dovezli své Ferrari 430 GT2 na druhé místě, když se na ně postupem času dotahovalo třetí Porsche 997 GT3 Cup S, se kterým se o třetí místo přetahovali Robert Pergl, Dan Želínský a Hynek Charous s Ferrari 430 GT2. Na pátém místě závod dokončilo rakouské Corvette C5-R v úpravě pro Le Mans Series. Zvuk jejich motoru nešel přeslechnout. Šesté až osmé místo obsadili Poláci na Ferrari 430 GT3, či Porsche 997 GT3. 

Deváté a desáté místo pak obsadily vozy ze stáje Šenkýř Motorsport. Šéf stáje tak mohl být s výkony svých BMW nadmíru spokojen. Vítěznou posádku Šenkýř-Vencálek tedy na stupně vítězů v D4 do 3500ccm3 doprovodil ještě domácí Michal Dolák s Alexem Baranem a svým výkonem mohou být spokojení. Třetí v kategorii skončil Mičánek junior, kterému sekundoval Martin Jerman. Dvoulitry patřili jezdcům z TechFuture, tedy Hladíkovi s Dudou na Renaultu Clio RS, když porazili Horňáka s Valáškem i Hese, Barčáka a Hordossyho. Závod nedokončilo jen sedm posádek, což je na toto počasí velmi slušná bilance. Závody pokračují i v neděli, kdy startuje ČP Škoda Octávia Cup, Ceed Cup, Pikanto Cup a zóna střední Evropy pak sprintem nad 2000ccm3 a divize tři absolvuje svou druhou závodní jízdu.

Výsledky MMČR Divize 4 na 3 hodiny:

Absolutní pořadí:
Mücke/Janiš/Charouz – Mercedes DTM
Scarpaccio/Ghizzi/Cressoni – Ferrari 430 GT2
Cvörnjek/Peham – Porsche 997 GT3 Cup S
Pergl/Charous/Želínský – Ferrari 430 GT2
Talkanitsa/Talkanitsa jun. - Chevrolet Corvette C5-R 
Stanco/Marcinkiewicz – Ferrari 430 GT3 Scuderia
Bilinski/Myszkowski – Porsche 997 GT3
Lukas/Kornacki – Porsche 997 GT3
Šenkýř/Vencálek – BMW M3 GTR
Dolák/Baran – BMW M3 GTR

Do 3500ccm3:
Šenkýř/Vencálek – BMW M3 GTR
Dolák/Baran – BMW M3 GTR
Mičánek/Jerman – Porsche 997
Kusín/Kotrba – BMW M3
Waszek/Vacík/Baran – Ferrari 360

Do 2000ccm3:
Hladík/Duda – Renault Clio RS
Valášek/Horňák – Renault Clio RS
Hes/Hordossy/Barčák – Renault Clio RS
Nykodým/Matějovský – Seat Leon SC Tdi
Nowacki/Nowacki/Nowacki – VW Golf

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: Vláďa Róžánek

 
 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
Nejnovější videa

Fotogalerie
Krátké zprávy

22.06.2009 - Na tribuny brněnského automotodromu, se v průběhu závodního víkendu FIA WTCC, přišlo podívat více než 60.000 diváků!
Vložil: Josef Hora
18.06.2009 - Portugalský jezdec Tiago Montairo potvrdil, že po pozitivní zkušenosti z premiéry v Le Mans, nastoupí opět v barvách týmu Oreca, k srpnovému závodu Série Le Mans, v portugalském Algarve.
Vložil: Josef Hora
03.06.2009 - Alain Menu se opět zúčastní tří událostí v šampionátu "Argentina´s TC2000". Sedět bude za volantem Vectry týmu Chevrolet Elaion. Menuovým prvním závodem bude "200km of Termas de Río Hondo" (14. června), dalším "200 km Buenos Aires" (16. sprna) a posledním "200km of Potrero de los Funes" (29. listopadu). zdroj: fiawtcc.com
Vložil: Veronika Krausová
17.05.2009 - Po rozhodnutí komisařů penalizovat devět jezdců se Andy Priaulx posune na páté místo na startu. Z Pole Position startuje Augusto Farfus a z druhého místa Jörg Müller. Druhá řada patří Engstlerovi a Huffovi. Tom Coronel vyrazí z místa šestého.
Vložil: Veronika Krausová
22.03.2009 - Flash news: Tom Coronel dostal za včerejší trénink pokutu 250 Euro za vyjíždění z boxů přes bílou čáru.
Vložil: Josef Hora
Další naše servery: