Regiony24.cz Ilustrační foto. Optimistky žijí déle, tvrdí vědci Ilustrační foto. Nejlepší prevencí proti rakovině prsu je kojení Ilustrační foto. Pivo pomáhá proti lámavosti kostí, tvrdí vědci
SPORT / Motorsport
11.8.2009 19:04:28
Nově sestavená posádka na BMW M3 GTR skončila na druhém místě
MOST

Zónové mistrovství FIA přilákalo do Mostu k srpnovým závodům několik velmi silných zahraničních posádek z Polska a Slovenska, mezi kterými se však prosadil i vůz BMW M3 GTR s domácím jezdcem Michalem Dolákem a jeho novým kolegou Alexem Baranem.

Krásné letní počasí vládlo na autodromu v Mostě během závodního víkendu FIA zóny střední Evropy. Ti jezdci, kteří mají rádi vodu, si ji vychutnali na minulých závodech na začátku června, kde se domácí Dolák "vyklouzal" s BMW GTR na první místo v klasifikaci do 3500ccm3.

Konkurenční Porsche 997 s posádkou Mičánek-Jerman v Mostě mířilo hodně vysoko. Údajné nasazení druhého vozu se nakonec nekonalo a ze soupeřů do 3500ccm3 nestartoval jen Kačírek. Michal Dolák tentokráte startoval s pomalejším vozem stáje Šenkýř Motorsport - BMW M3 GTR. Šanci na úspěch měl i přes to velkou díky rychlosti a vyrovnanosti jeho nového spolujezdce Alexe Barana. První hodina jízdy určila pořadí ve třídě do 3500ccm3 následovně. Mičánek nasadil své tempo a pomalu se vzdaloval konkurenci, na druhé místo se po pár kolech probojoval Michal Dolák před svého týmového kolegu Petra Vencálka ze stáje Šenkýř Motorsport.

Závod ve třídě do 3500ccm3 hodně ovlivnily výjezdy Safety Caru, který sice nejezdil k vážným kolizím, ovšem jeho přítomnost na trati smazávala náskoky jednotlivých vozů. Michal Dolák přesto přivezl vůz na střídání v půli závodu na druhém místě s náskokem necelého kola na druhé BMW a se ztrátou okolo 30 sekund na první Mičánkovo Porsche. Bohužel při střídání Michala Doláka došlo ke zdržení při upínání střídajícího jezdce Alexe Barana. Po vystřídání druhého BMW, za jehož volant usedl Robert Šenkýř, se pro doposud první BMW tato chyba objevila na časové tabuli jako ztráta 40 sekund a znamenala propad na třetí místo průběžného pořadí divize 4 do 3500ccm3. Baran dokázal ještě stahovat náskok Šenkýře, ale po rozsvícení alarmu na displeji zvolil jízdu na jistotu. Přesto však společně se Šenkýřem dokázal předjet Jermana, který usedl na druhou polovinu závodu do Porsche ze stáje Mičánek Motorsport. Obě posádky Šenkýř Motorsport na BMW GTR tak mohly oslavovat, neboť obsadily v konečném hodnocení klasifikace do 3500ccm3 první a druhé místo.

Jak po závodě poznamenal mostecký jezdec Dolák, mohli i zvítězit, ovšem zbytečně dlouhá zastávka v boxech zapříčila, že Alex nestačil vyjet před Safety Carem a poctivě vydobitý náskok byl pryč. Radost přesto má jak z druhého místa, tak i z nového kolegy, který jel hodně rychle a hlavně bezchybně.

V celkové klasifikaci, která hodnotí i vozy DTM, či GT, obsadila posádka Michal Dolák-Alex Baran 10. místo, když za jejich zády skončilo i Ferrari 360, nebo Lamborghini Gallardo.

Výsledky FIA zóna střední Evropy v Mostě:
Mücke/Charouz/Janiš - Mercedes Benz DTM
Scarpaccio/Ghizzi/Cressoni - Ferrari 430GT2
Cvornjek/Peham - Porsche 997 GT3 Cup S
Pergl/Chrous/Želínský - Ferrari 430
Talkanitsa/Talkanitsa - Corvette C5-R LMGT
Stanco/Marcinkiewicz - Ferrari 430 GT3
Bilinski/Myszkowski - Porsche 997 GT3
Lukas/Kornacki - Porsche 997 GT3
Šenkýř/Vencálek - BMW M3 GTR - 1. do 3500ccm3
Dolák/Baran - BMW M3 GTR - 2. do 3500ccm3
Vláďa Rožánek, TZ CarDo Racing Most


Autor / zdroj: Mediafax

REKLAMA E-TARGET
REGIONÁLNÍ PARTNEŘI
BigCars

Sodovkárna R. Sýkora s.r.o.

BD stav

SBF Plast

www.tiskarnaklein.cz

Alpo Czech s.r.o.

COMFORT

 
 

Copyright © 2003-2009 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

RSS - Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese redakce@regiony24.cz.