Regiony24.cz Ilustrační foto. Optimistky žijí déle, tvrdí vědci Ilustrační foto. Nejlepší prevencí proti rakovině prsu je kojení Ilustrační foto. Pivo pomáhá proti lámavosti kostí, tvrdí vědci
SPORT / Motorsport
9.8.2009 15:04:04
Mosteckému vedru kraloval Mercedes DTM
MOST

Tříhodinovému klání závodních speciálů vládl Mercedes a bylo se na co dívat.

Včerejší den přinesl v Mostě dopolední vítězství Filipa Sládečky ve sprintu do 2000ccm3, kde si s extovární Alfou Romeo 156 poradil se zbytkem pole a s náskokem 35 sekund. Na body se těšil Mikuláško s Octávií, ale po kolizi v retardéru již v dalším kole pokračovat nemohl. Druhé místo trochu překvapivě vybojoval Tomáš Horáček ze stáje Novera a třetí skončil Šimon Kubišta s Alfou Romeo 156. Pak následoval Novák s Bažatou a první polský jezdec obsadil v Mostě 6. místo. Byl jim Gajewski s Renaultem Clio, když za sebou nechal i Zdenko Pastvu s Alfou Romeo 156. Slovinec Smolnikar na další Alfě naopak pole uzavíral.

První závod formule do 1400ccm3 vyhrál Zbyněk Passer a s formulkou Van Diemen RF 02 jasně míří k titulu v divizi 3. Ani Chabr senior ho nepřekonal a po vítězství v kvalifikaci, skončil nakonec druhý. Třetí místo pak obsadil mladý Palmi a bramoborový věnec si z prvního závodu odvezl Loukota. Sedmý pak skončil nováček Midrla, další novic Bugner dojel jedenáctý.Dnes je na programu druhá jízda.

Tříhodinová bitva speciálů z divize 4 měla favority jasné. Speciály z DTM jsou natolik silné, že jen stěží hledají v českých vodách konkurenci. I přes několik jízd za Safety Carem upaloval jasně k vítězství Mercedes Benz DTM, vítězství vybojovala dvojice Peter Mücke a Jaroslav Janiš. Hodiny pak ukazovaly 11 minut do konce závodu, když se v depu začal na svou vítěznou jízdu připravovat Antonín Charouz a s náskokem sedmi okruhů pak pokynul pohárem ze stupňů vítězů.

Závody pokračují i dnes, kdy startuje ČP Škoda Octávia Cup, Ceed Cup, Pikanto Cup a zóna střední Evropy pak sprintem nad 2000ccm3. Divize tři absolvuje svou druhou závodní jízdu.


Autor / zdroj: Mediafax

REKLAMA E-TARGET
REGIONÁLNÍ PARTNEŘI
Alpo Czech s.r.o.

COMFORT

BigCars

Sodovkárna R. Sýkora s.r.o.

BD stav

SBF Plast

www.tiskarnaklein.cz

 
 

Copyright © 2003-2009 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

RSS - Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese redakce@regiony24.cz.