Hlavní strana
 WebTV
 Kalendář závodů
 Live For Speed
 Fotogalerie
 Wallpapers
 Debata
 Redakce
 Podrobné hledání
Saint Ursanne - preview...
Preview Vrbno pod Pradědem...
Janík Mistrem Evropy!...
Přihlášky Diváky KWBT + MMČR...
SVC Náchod – Mistrovství Evrop...
15.8.2009
Donington
Nürburgring
   Valentino Rossi poprvé te...
   Charouzův tým zopakoval v...
   MAREK FRIED
   Zpovídejte Honzu Charouze...
   Jak si splnit své závodni...
   ROBERT ŠENKÝŘ
   Jubilejní pátá Rallye Sho...
   Octavia Cup - Velké finál...
   mčr okruhy: RACE CAR CHAL...
   Julo Konček a jeho nové a...
LMS: Charouz s Mückem s...
Šenkýř Motorsport dosáhl v Mostě na „double“
Na druhé vytrvalostní vítězství sezóny dosáhl tým Šenkýř Motorsport ve složení Robert Šenkýř, Petr Vencálek na voze BMW M3 GTR ve čtvrtém tříhodinovém závodě letošního seriálu MMČR na okruzích v Mostě. Druhý týmový vůz BMW M3 GTR s posádkou Alex Baran, Michal Dolák dokonal parádní vystoupení brněnského týmu druhým místem.
11. srpna 2009
Celý mostecký víkend proběhl za slunečného, velmi teplého počasí, které dokonale prověřilo připravenost jednotlivých vozů a jezdců. Teplota asfaltu blížící se šedesáti stupňům celsia donutila k přenastavení podvozků vozů i mechaniky brněnského Šenkýřova týmu, jehož majitel i jezdec Robert Šenkýř zajistil pro vůz BMW M3 GTR s číslem 23 první místo třídy do 3500ccm v páteční kvalifikaci. Druhý vůz s číslem 24 a posádkou Baran, Dolák odstartoval do závodu ze čtvrté pozice.
Hned po startu vytrvalostního závodu se do čela probojoval Mičánek na Porsche, kterého následovaly Vencálek a Dolák s Šenkýřova týmu. Mičánek si vybojoval mírný náskok, který se však po vyjetí safety caru snížil na pouhých pět vteřin. Dolák předjel Vencálka a dokázal až do střídání v polovině závodu udržet Mičánkovo tempo. Střídání obou vozů BMW M3 GTR proběhlo během další safety car fáze. Lépe se povedlo vozu č. 23, kde Vencálek předal volant Šenkýřovi. Alex Baran, který převzal vůz č.24 od Michala Doláka, totiž vyjel do kolony pomalých vozů za safety carem a ztratil tak přibližně 40 vteřin.
Šenkýř i Baran během několika kol po vystřídání stáhli náskok Jermana, který mezitím vystřídal Mičánka a po jeho předjetí již konstantním tempem dovezli oba vozy na prvním a druhém místě třídy do 3500 ccm.. Mičánek s Jermanem na Porsche dokončili závod třetí se ztrátou jednoho kola.
 
 „Byl to dokonalý závod, oba vozy byly ve výborné kondici a i jezdci si s vedrem poradili dobře. Zvládli jsme i střídání v době safety caru, i když Michal s Alexem vyjetím za safety car trošku ztratili. Po předjetí Jermana už jsem se koncentroval na jízdu bez rizika a šetřil auto. Stejně takticky dobře jel i Alex Baran s druhým autem. Po kolizi v prvním brněnském závodě nám chybí body, ale dnešním výsledkem jsme na průběžně vedoucí Porsche Mičánkova týmu několik bodů stáhli. Do konce sezóny zbývají dva brněnské závody, ve kterých se ještě pokusíme o první místo zabojovat.“, uvedl po závodě šéf a jezdec týmu Robert Šenkýř.
 
O víkendu se v Mostě uskutečnil i sprintový závod, do kterého tým Šenkýř Motorsport nasadil také dva vozy BMW M3 GTR. V páteční kvalifikaci se velmi dobře předvedl Petr Líbal, který třetím místem potvrdil svoji stále rostoucí výkonnost, Petr Vencálek také zajel velmi dobrý čas a obsadil pátou příčku. Ve velmi dramatickém a vyrovnaném závodě se Líbal držel neustále na druhém a nakonec na třetím místě. V předposledním kole však musel zajet do boxů s poruchou hnacího hřídele. Byl tak klasifikován na sedmém místě. Petr Vencálek byl po startu vytlačen jedním z Lamborghini do trávy a hodně ztratil. Svoji ztrátu však neustále stahoval a závod dokončil na pěkném pátém místě.
 
Další závod Mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích se uskuteční 18.-20.9..2009 na Automotodromu v Brně. Ještě předtím se však zúčastníme závodů Mistrovství ČR do vrchu v Divákách (12.-13.9.2009).
Náš tým zde bude zastupovat Petr Líbal a Milan Braun, kteří budou s vozem BMW M3 GTR bojovat o body ve skupině E1 a Zdenek Sekyrka s vozem Škoda 130RS v kategorii historických vozů.
 
 
Tisková zpráva Šenkýř Motorsport

foto : Petr Frýba
Tiskové zprávy  ::  11. srpna 2009  ::  autor se neuvádí  ::  komentáře k článku (0)
Poznámka redakce: Tiskové zprávy neprochází redakční úpravou.
 
Obsah všech částí portálu je chráněn autorským zákonem. Kopírování či šíření obsahu portálu v jakékoliv podobě a bez písemného souhlasu provozovatele je v rozporu s právním řádem.
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox a Opera. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné. Server je soukromý.
www.Okruhy.com © 2006-2008 k.kusý & m.schembera, developing and hosting by missoftware, server je napojen na redakční systém autosportmedia.eu. Statistiky zde.
ISSN 1801-1608 Hosted by MISSOFTWARE Best viewed with Firefox RSS
Čas generování: 85,9375 ms
SHOPHlavní stranaKontakt