This page requires Flash Player.  Kalendář
Srpen 2009
Po Út St Čt So Ne  
          1 2 31
3 4 5 6 7 8 9 32
10 11 12 13 14 15 16 33
17 18 19 20 21 22 23 34
24 25 26 27 28 29 30 35
31             36


  Anketa

Kupujete si Motorsport Magazín?

Mám předplatné.
 

25%

Nekupuji.
 

31%  Počasí


  Zprávy


  PočítadloMosteckému sobotnímu vedru kraloval Mercedes DTM

Stupnice teploměru ukazovala během odpoledne výborné letní teploty, ale sobotní program na autodromu v Mostě to nijak nenabouralo. Tříhodinovému klání závodních speciálů vládl Mercedes a i přes několik jízd za Safety Carem se stále bylo na co dívat.

Sobota přinesla v Mostě dopolední vítězství Filipa Sládečky ve sprintu do 2000ccm3, kde si s extovární Alfou Romeo 156 poradil se zbytkem pole a s náskokem 35 sekund. Na body se těšil Mikuláško s Octávií, ale po kolizi v retardéru již v dalším kole pokračovat nemohl. Škoda též odstoupení Ostaševského, který byl po tréninku na čtrvtém místě. Druhé místo trochu překvapivě vybojoval Tomáš Horáček ze stáje Novera a třetí skončil Šimon Kubišta s Alfou Romeo 156. Pak následoval Novák s Bažatou a první polský jezdec obsadil v Mostě 6. místo. Byl jim Gajewski s Renaultem Clio, když za sebou nechal i Zdenko Pastvu s Alfou Romeo 156. Slovinec Smolnikar na další Alfě naopak pole uzavíral.

První závod formule do 1400ccm3 vyhrál Zbyněk Passer a s formulkou Van Diemen RF 02 jasně míří k titulu v divizi 3. Ani Chabr senior ho nepřekonal a po vítězství v kvalifikaci, skončil nakonec druhý. Třetí místo pak obsadil mladý Palmi a bramoborový věnec si z prvního závodu odvezl Loukota. Sedmý pak skončil nováček Midrla, další novic Bugner dojel jedenáctý. V neděli je na programu druhá jízda.

Tříhodinová bitva speciálů z divize 4 měla favority jasné. Speciály z DTM jsou natolik silné, že jen stěží hledají v českých vodách konkurenci. I přes několik jízd za Safety Carem upaloval jasně k vítězství Mercedes Benz DTM, kde vítězství vybojovala dvojice Peter Mücke a Jaroslav Janiš. Hodiny pak ukazovaly 11 minut do konce závodu, když se v depu začal na svou vítěznou jízdu připravovat Antonín Charouz a s náskokem sedmi okruhů pak pokynul pohárem ze stupňů vítězů.
Jeho největší konkurence v podobě Audi DTM skončila hned v úvodu závodu, po problémech s mazáním motoru. Velice pěkné souboje předváděli Poláci s italským původem. Trio Scarpaccio, Ghizzi a Cressoni dovezli své Ferrari 430 GT2 na druhé místě, když se na ně postupem času dotahovalo třetí Porsche 997 GT3 Cup S, se kterým se o třetí místo přetahovali Robert Pergl, Dan Želínský a Hynek Charous s Ferrari 430 GT2. Na pátém místě závod dokončilo rakouské Corvette C5-R v úpravě pro Le Mans Series. Zvuk jejich motoru nešel přeslechnout. Šesté až osmé místo obsadili Poláci na Ferrari 430 GT3, či Porsche 997 GT3.

Deváté a desáté místo pak obsadily vozy ze stáje Šenkýř Motorsport. Šéf stáje tak mohl být s výkony svých BMW nadmíru spokojen. Vítěznou posádku Šenkýř-Vencálek tedy na stupně vítězů v D4 do 3500ccm3 doprovodil ještě domácí Michal Dolák s Alexem Baranem a svým výkonem mohou být spokojení. Třetí v kategorii skončil Mičánek junior, kterému sekundoval Martin Jerman. Dvoulitry patřili jezdcům z TechFuture, tedy Hladíkovi s Dudou na Renaultu Clio RS, když porazili Horňáka s Valáškem i Hese, Barčáka a Hordossyho. Závod nedokončilo jen sedm posádek, což je na toto počasí velmi slušná bilance. Závody pokračují i v neděli, kdy startuje ČP Škoda Octávia Cup, Ceed Cup, Pikanto Cup a zóna střední Evropy pak sprintem nad 2000ccm3 a divize tři absolvuje svou druhou závodní jízdu.

Přidáno: 10.8.2009, 13:16:42
Redaktor: Vláďa Rožánek


  Časopis  Reklama

This page requires Flash Player.  Spřátelené servery

BMW CLUB


Novinky z rallye


AUTOSLIDE


závody do vrchu


závodní tým


AUTOMOTODROM BRNO


Dvoutaktní závodění


TL Motorsport


NEJLEVNĚJŠÍ PNEU


AUTOKLUB ČR


Fotogalerie


BMW 1 CHALLENGE


Car Winter Cup


Vše pro motokáry


Fotogalerie z rallye  Rozcestník

http://www.seznam.cz/
http://www.google.cz/
http://www.idnes.cz/