www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Nově sestavená posádka na BMW M3 GTR na druhém místě
[11.08.2009]

Zónové mistrovství FIA přilákalo do Mostu k srpnovým závodům několik velmi silných zahraničních posádek z Polska a Slovenska, mezi kterými se však prosadil i vůz BMW M3 GTR s domácím jezdcem Michalem Dolákem a jeho novým kolegou Alexem Baranem.

Krásné letní počasí vládlo na autodromu v Mostě během závodního víkendu FIA zóny střední Evropy. Ti jezdci, kteří mají rádi vodu, si ji vychutnali na minulých závodech na začátku června, kde se domácí Dolák “vyklouzal” s BMW GTR na první místo v klasifikaci do 3500ccm3.

Konkurenční Porsche 997 s posádkou Mičánek-Jerman v Mostě mířilo hodně vysoko. Údajné nasazení druhého vozu se nakonec nekonalo a ze soupeřů do 3500ccm3 nestartoval jen Kačírek. Michal Dolák tentokráte startoval s pomalejším vozem stáje Šenkýř Motorsport – BMW M3 GTR. Šanci na úspěch měl i přes to velkou díky rychlosti a vyrovnanosti jeho nového spolujezdce Alexe Barana. První hodina jízdy určila pořadí ve třídě do 3500ccm3 následovně. Mičánek nasadil své tempo a pomalu se vzdaloval konkurenci, na druhé místo se po pár kolech probojoval Michal Dolák před svého týmového kolegu Petra Vencálka ze stáje Šenkýř Motorsport.

Závod ve třídě do 3500ccm3 hodně ovlivnily výjezdy Safety Caru, který sice nejezdil k vážným kolizím, ovšem jeho přítomnost na trati smazávala náskoky jednotlivých vozů. Michal Dolák přesto přivezl vůz na střídání v půli závodu na druhém místě s náskokem necelého kola na druhé BMW a se ztrátou okolo 30 sekund na první Mičánkovo Porsche. Bohužel při střídání Michala Doláka došlo ke zdržení při upínání střídajícího jezdce Alexe Barana. Po vystřídání druhého BMW, za jehož volant usedl Robert Šenkýř, se pro doposud první BMW tato chyba objevila na časové tabuli jako ztráta 40 sekund a znamenala propad na třetí místo průběžného pořadí divize 4 do 3500ccm3. Baran dokázal ještě stahovat náskok Šenkýře, ale po rozsvícení alarmu na displeji zvolil jízdu na jistotu. Přesto však společně se Šenkýřem dokázal předjet Jermana, který usedl na druhou polovinu závodu do Porsche ze stáje Mičánek Motorsport. Obě posádky Šenkýř Motorsport na BMW GTR tak mohly oslavovat, neboť obsadily v konečném hodnocení klasifikace do 3500ccm3 první a druhé místo.
Jak po závodě poznamenal mostecký jezdec Dolák, mohli jsme i zvítězit, ovšem zbytečně dlouhá zastávka v boxech zapříčila, že Alex nestačil vyjet před Safety Carem a poctivě vydobitý náskok byl pryč. Radost přesto mám jak z druhého místa, tak i z nového kolegy, který jel hodně rychle a hlavně bezchybně.

V celkové klasifikaci, která hodnotí i vozy DTM, či GT, obsadila posádka Michal Dolák-Alex Baran 10. místo, když za jejich zády skončilo i Ferrari 360, nebo Lamborghini Gallardo.

Výsledky FIA zóna střední Evropy v Mostě:

Mücke/Charouz/Janiš – Mercedes Benz DTM
Scarpaccio/Ghizzi/Cressoni – Ferrari 430GT2
Cvornjek/Peham – Porsche 997 GT3 Cup S
Pergl/Chrous/Želínský – Ferrari 430 
Talkanitsa/Talkanitsa – Corvette C5-R LMGT
Stanco/Marcinkiewicz – Ferrari 430 GT3
Bilinski/Myszkowski – Porsche 997 GT3
Lukas/Kornacki – Porsche 997 GT3
Šenkýř/Vencálek – BMW M3 GTR – 1. do 3500ccm3
Dolák/Baran – BMW M3 GTR – 2. do 3500ccm3

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: Vláďa Róžánek

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
Nepřehlédněte:
Fotogalerie
Krátké zprávy

10.08.2009 - Northern European Cup

Jezdec týmu Křenek Motorsport - Luis Sa Silva a jeho výsledky z nizozemského Assenu:
- test - 1:41.404
- kvalifikace - 1:41.291
- Race 1 - 15. místo (- 46.375)
- Race 1 - 17. místo (- 10 kol)
Vložil: Josef Hora
01.08.2009 - Sledujte závod Le Mans Série živě na TV obrazovkách

Eurosport 1 - komentuje Béla Nemeshegyi (Béla En)

Nova Sport - komentují Martin Straka a Jiří Rozkošný
Vložil: Josef Hora
29.07.2009 - Nelze ignorovat snad největší událost světového motorsportu, dle serveru Autosport.com se do kokpitu Ferrari vrátí sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, který nahradí zraněného Felipe Massu. Popřejme mu v jeho comebacku mnoho zdaru.
Vložil: Jirka Toman
04.07.2009 - WSR - Eurocup - Formula Renault 2,0 v Silverstone - závod: v 5. kole praskla Adamu Koutovi poloosa a ten tak musel odstoupit z vynikajícího 4. místa. Jakub Knoll byl v cíli klasifikován jako 20-tý.
Vložil: Josef Hora
04.07.2009 - WSR - Eurocup - Formula Renault 2,0 v Silverstone - kvalifikace: Adam Kout - P4 (ztráta na prvního 0,2s) a Jakub Knoll - P14 / V Superpole si pak Adam Kout vyjel 2. pozici na startovním roštu prvního závodu.
Vložil: Josef Hora

České okruhy doporučují:
Vyhledávání
Google