www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Mosteckému sobotnímu vedru kraloval Mercedes DTM
[09.08.2009]

Stupnice teploměru ukazovala během odpoledne výborné letní teploty, ale sobotní program na autodromu v Mostě to nijak nenabouralo. Tříhodinovému klání závodních speciálů vládl Mercedes a i přes několik jízd za Safety Carem se stále bylo na co dívat.

Sobota přinesla v Mostě dopolední vítězství Filipa Sládečky ve sprintu do 2000ccm3, kde si s extovární Alfou Romeo 156 poradil se zbytkem pole a s náskokem 35 sekund. Na body se těšil Mikuláško s Octávií, ale po kolizi v retardéru již v dalším kole pokračovat nemohl. Škoda též odstoupení Ostaševského, který byl po tréninku na čtrvtém místě. Druhé místo trochu překvapivě vybojoval Tomáš Horáček ze stáje Novera a třetí skončil Šimon Kubišta s Alfou Romeo 156. Pak následoval Novák s Bažatou a první polský jezdec obsadil v Mostě 6. místo. Byl jim Gajewski s Renaultem Clio, když za sebou nechal i Zdenko Pastvu s Alfou Romeo 156. Slovinec Smolnikar na další Alfě naopak pole uzavíral.

První závod formule do 1400ccm3 vyhrál Zbyněk Passer a s formulkou Van Diemen RF 02 jasně míří k titulu v divizi 3. Ani Chabr senior ho nepřekonal a po vítězství v kvalifikaci, skončil nakonec druhý. Třetí místo pak obsadil mladý Palmi a bramoborový věnec si z prvního závodu odvezl Loukota. Sedmý pak skončil nováček Midrla, další novic Bugner dojel jedenáctý. V neděli je na programu druhá jízda.

Tříhodinová bitva speciálů z divize 4 měla favority jasné. Speciály z DTM jsou natolik silné, že jen stěží hledají v českých vodách konkurenci. I přes několik jízd za Safety Carem upaloval jasně k vítězství Mercedes Benz DTM, kde vítězství vybojovala dvojice Peter Mücke a Jaroslav Janiš. Hodiny pak ukazovaly 11 minut do konce závodu, když se v depu začal na svou vítěznou jízdu připravovat Antonín Charouz a s náskokem sedmi okruhů pak pokynul pohárem ze stupňů vítězů.
Jeho největší konkurence v podobě Audi DTM skončila hned v úvodu závodu, po problémech s mazáním motoru. Velice pěkné souboje předváděli Poláci s italským původem. Trio Scarpaccio, Ghizzi a Cressoni dovezli své Ferrari 430 GT2 na druhé místě, když se na ně postupem času dotahovalo třetí Porsche 997 GT3 Cup S, se kterým se o třetí místo přetahovali Robert Pergl, Dan Želínský a Hynek Charous s Ferrari 430 GT2. Na pátém místě závod dokončilo rakouské Corvette C5-R v úpravě pro Le Mans Series. Zvuk jejich motoru nešel přeslechnout. Šesté až osmé místo obsadili Poláci na Ferrari 430 GT3, či Porsche 997 GT3. 

Deváté a desáté místo pak obsadily vozy ze stáje Šenkýř Motorsport. Šéf stáje tak mohl být s výkony svých BMW nadmíru spokojen. Vítěznou posádku Šenkýř-Vencálek tedy na stupně vítězů v D4 do 3500ccm3 doprovodil ještě domácí Michal Dolák s Alexem Baranem a svým výkonem mohou být spokojení. Třetí v kategorii skončil Mičánek junior, kterému sekundoval Martin Jerman. Dvoulitry patřili jezdcům z TechFuture, tedy Hladíkovi s Dudou na Renaultu Clio RS, když porazili Horňáka s Valáškem i Hese, Barčáka a Hordossyho. Závod nedokončilo jen sedm posádek, což je na toto počasí velmi slušná bilance. Závody pokračují i v neděli, kdy startuje ČP Škoda Octávia Cup, Ceed Cup, Pikanto Cup a zóna střední Evropy pak sprintem nad 2000ccm3 a divize tři absolvuje svou druhou závodní jízdu.

Výsledky MMČR Divize 4 na 3 hodiny:

Absolutní pořadí:
Mücke/Janiš/Charouz – Mercedes DTM
Scarpaccio/Ghizzi/Cressoni – Ferrari 430 GT2
Cvörnjek/Peham – Porsche 997 GT3 Cup S
Pergl/Charous/Želínský – Ferrari 430 GT2
Talkanitsa/Talkanitsa jun. - Chevrolet Corvette C5-R 
Stanco/Marcinkiewicz – Ferrari 430 GT3 Scuderia
Bilinski/Myszkowski – Porsche 997 GT3
Lukas/Kornacki – Porsche 997 GT3
Šenkýř/Vencálek – BMW M3 GTR
Dolák/Baran – BMW M3 GTR

Do 3500ccm3:
Šenkýř/Vencálek – BMW M3 GTR
Dolák/Baran – BMW M3 GTR
Mičánek/Jerman – Porsche 997
Kusín/Kotrba – BMW M3
Waszek/Vacík/Baran – Ferrari 360

Do 2000ccm3:
Hladík/Duda – Renault Clio RS
Valášek/Horňák – Renault Clio RS
Hes/Hordossy/Barčák – Renault Clio RS
Nykodým/Matějovský – Seat Leon SC Tdi
Nowacki/Nowacki/Nowacki – VW Golf

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: Vláďa Róžánek

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
Nepřehlédněte:
Fotogalerie
Krátké zprávy

10.08.2009 - Northern European Cup

Jezdec týmu Křenek Motorsport - Luis Sa Silva a jeho výsledky z nizozemského Assenu:
- test - 1:41.404
- kvalifikace - 1:41.291
- Race 1 - 15. místo (- 46.375)
- Race 1 - 17. místo (- 10 kol)
Vložil: Josef Hora
01.08.2009 - Sledujte závod Le Mans Série živě na TV obrazovkách

Eurosport 1 - komentuje Béla Nemeshegyi (Béla En)

Nova Sport - komentují Martin Straka a Jiří Rozkošný
Vložil: Josef Hora
29.07.2009 - Nelze ignorovat snad největší událost světového motorsportu, dle serveru Autosport.com se do kokpitu Ferrari vrátí sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, který nahradí zraněného Felipe Massu. Popřejme mu v jeho comebacku mnoho zdaru.
Vložil: Jirka Toman
04.07.2009 - WSR - Eurocup - Formula Renault 2,0 v Silverstone - závod: v 5. kole praskla Adamu Koutovi poloosa a ten tak musel odstoupit z vynikajícího 4. místa. Jakub Knoll byl v cíli klasifikován jako 20-tý.
Vložil: Josef Hora
04.07.2009 - WSR - Eurocup - Formula Renault 2,0 v Silverstone - kvalifikace: Adam Kout - P4 (ztráta na prvního 0,2s) a Jakub Knoll - P14 / V Superpole si pak Adam Kout vyjel 2. pozici na startovním roštu prvního závodu.
Vložil: Josef Hora

České okruhy doporučují:
Vyhledávání
Google