www.wtcc-fanklub.cz
FIA WTCC fanklub - Oficiální český fanklub FIA WTCC
 Domácí pilot Michal Dolák v Mostě uspěl
[09.06.2009]

Vytrvalostní sobotní závod přinesl vítězství v MMČR v divizi 4 do 3500ccm3 dvojici Brňanů a domácího Doláka, který se po pauze opět vrací do formy. BMW M3 GTR fungovalo skvěle.

Tým Šenkýř Motorsport si před dlouhým závodem přál, aby pršelo. Při mokrém povrchu se ztrácí nadvláda silnějších vozů, a tak by tým mohl přemýšlet o podiovém umístění. Jejich přání se vyplnilo hned po startu, kdy začalo silně pršet a závodní dráhu doslova zkrápěly proudy vody. Závod tak začal na mokrých pneumatikách a na nich díky tříhodinovému počasí i skončil. 

Dvojice Navrátil-Baran startovala z posledního místa, když se v kvalifikaci nepodařilo zajet potřebný čas. Druhý vůz s posádkou Dolák-Vencálek a Šenkýř rozjížděl Petr Vencálek. Do konkurenčního Porsche 997, které je o mnoho silnější, usedl mladý Mičánek a od prvních metrů upaloval a ujížděl. Po prvním střídání a doplnění paliva do auta usedl domácí Michal Dolák. Již v minulém závodě týmu pomohl k pódiovému umístění, když společně s Markem Friedem vybojovali druhé místo ve třídě a třetí celkově.

V konkurenčním Porsche 997 udělal náskok Mičánek dostatečný, necelá tři kola mosteckého okruhu, ovšem při střídání předal vůz Jermanovi, který na vodě zajížděl pomalejší časy, než Michal Dolák a jeho náskok ve třídě se tak rychle tenčil. Nakonec ho Dolák předjel navíc o jedno kolo a tím vytvořil dostatečný náskok. Z důvodu pošetření pneumatik na osychající dráze zvolnil a na závěr závodu předal BMW M3 GTR z prvního místa ve třídě a třetím místě v MČR D4 do 3500ccm3 Robertu Šenkýřovi, který již umístění dovezl do cíle. Dík patří v neposlední řadě mechanikům, protože auto opět fungovalo skvěle a odměnou pro celý tým je tento krásný pozlacený výsledek.

Nezvyklý páteční sprint závod přinesl v klasifikaci do 3500ccm3 vítězství Dana Suchého, před Mičánkem, Vacíkem a Kačírkem. Nutno však podotknout, že v případě Porsche 997 a Ferrari 360 se jedná o velmi silné vozy a Ferrari 360 v loni startovalo v nejsilnější kategorii. Z týmových vozů Šenkýř Motorsportu skončil nejlépe Zdenko Baran ze Slovenska, před Petrem Líbalem, Petrem Vencálkem a Milanem Braunem. Všichni jeli na BMW M3 GTR.

Druhý, pro změnu nedělní sprint vyhrál Mičánek na Porsche 997, před Kačírkem a opět třetí dojel Vacík s Ferrari 360. Nejlepším z týmových vozů dojel Petr Líbal, když porazil Petra Vencálka, Marka Frieda i Milana Brauna. Marek Fried si plnil maturitní povinnosti, a tak startoval jen ve sprint závodu.

Celkové výsledky D4 do 3500ccm3 z Mostu 6. Června

Charouz/Enge/Mücke – Mercedes DTM
Kostka/Bakkerud/Daniš – Audi A4 DTM
Peham/Cvörniek – Porsche 997 GT3 CUP S
Ortlieb/Sagmaister - Porsche 997 GT3 CUP S
Dolák/Vencálek/Šenkýř – BMW M3 GTR ( 3500ccm3 – 1. místo. )

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: CZO - České okruhy / Josef Hora

 
 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
  [10.06.2009]   4 šprinty a 4 víťazstvá
Nejnovější videa

Fotogalerie
Krátké zprávy

22.06.2009 - Na tribuny brněnského automotodromu, se v průběhu závodního víkendu FIA WTCC, přišlo podívat více než 60.000 diváků!
Vložil: Josef Hora
18.06.2009 - Portugalský jezdec Tiago Montairo potvrdil, že po pozitivní zkušenosti z premiéry v Le Mans, nastoupí opět v barvách týmu Oreca, k srpnovému závodu Série Le Mans, v portugalském Algarve.
Vložil: Josef Hora
03.06.2009 - Alain Menu se opět zúčastní tří událostí v šampionátu "Argentina´s TC2000". Sedět bude za volantem Vectry týmu Chevrolet Elaion. Menuovým prvním závodem bude "200km of Termas de Río Hondo" (14. června), dalším "200 km Buenos Aires" (16. sprna) a posledním "200km of Potrero de los Funes" (29. listopadu). zdroj: fiawtcc.com
Vložil: Veronika Krausová
17.05.2009 - Po rozhodnutí komisařů penalizovat devět jezdců se Andy Priaulx posune na páté místo na startu. Z Pole Position startuje Augusto Farfus a z druhého místa Jörg Müller. Druhá řada patří Engstlerovi a Huffovi. Tom Coronel vyrazí z místa šestého.
Vložil: Veronika Krausová
22.03.2009 - Flash news: Tom Coronel dostal za včerejší trénink pokutu 250 Euro za vyjíždění z boxů přes bílou čáru.
Vložil: Josef Hora
Další naše servery: