tuning-autobazár : aktuality : auto news : novinky : webshop : videá : car erotic : fórum : vtipy : pozadia : mapa stránok ::: VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ
archiv akcii tyzdna
akcia
akcia
akcia
akcia
akcia
akcia
P-point » motocykel.sk | tuning.sk | vodicak.sk
nahradne
nahradne
sportove filtre green
Chiptuning tdi

Aktuality

TUNING

Vaše upravené autá Rady a pomoc Mini news Akcie Zrazy a akcie Virtual tuning Súťaže
Výber podľa značky auta:


Výber podľa typu tuningu:


Výber podľa výrobcu/úpravcu:

Vyhľadávanie

HĽADAŤ:

Novinky e-mailom

E-MAIL: odber noviniek e-mailom

banner ad

Partnerské weby:
banner ad
TOPlist

stats

Európsky šampionát rýchlych motokár doplní MMČR na okruhoch v Moste

04.Jun.2009


V treťom tohtoročnom závodení sa predstavia piloti MMČR v pretekoch na okruhoch a hosťovať ich znovu bude severočeské mesto Most, kde uvidíme aj veľmi rýchle motokáry a ich európsky šampionát. Z domácich jazdcov sa na okruhoch predstaví Michal Dolák z Mostu, ale čakajú na nás aj „nadupané“ vozidlá špecifikácie DTM alebo GT.

Tohtoročná okruhová sezóna sa otvárala v Brne a tentoraz sa bude jazdiť už druhý závodný víkend v Moste. Okrem „okapotovaných“ motokár uvidíme znova divíziu 3 a 4, kde hlavne divízia 4 má zaujímavý nádych. Vytrvalostný závod sa uskutoční opäť v sobotu, avšak preteky v šprintoch budú v Moste hneď dva. Prvý z nich sa bude jazdiť v piatok a druhý v nedeľu popoludní. Motokáry jazdia jednu jazdu v sobotu a druhú v nedeľu. Zabodovať chce i Čech Michal Barták.

Do divízie 3 sa prihlásilo celkom 12 jazdcov a Michaela Lešínská ako jediná zástupkyňa nežného pohlavia. Medzi zaujímavosti tejto divízie formulových vozov do 1400cm3 patrí aj fakt, že na nás čakajú novinky. Štartovať by mal aj Michal Sumec zo Slovenska na Fortechu AFR 2008 z tímu Auto Fellner Racing, či Michal Procházka na MX 1-11 s motorom Suzuki. K favoritom patria predovšetkým Zbyněk Passer na Van Diemenu RF02 Kawasaki, ktorý zatiaľ vedie. Pavel Langer tiež znovu vyrazí s Autolou 1 / 04 E.

U divízie 4 sme mohli v Moste vidieť pekné zápolenie a niekoľko „strkancov“ , ktoré okorenili vytrvalostné preteky. V hlavnej klasifikácii nad 3500cm3 očakávame súboj Mercedesu DTM s Audi A4 DTM tímu BRT, ktorý si do Mostu pozval aj Dána Bakkeruda a Jána Daniša zo Slovenska. V Mercedesoch budú jazdiť Charouz, Enge a Mücke. Štartujú aj obidva Ferrari 360, ako tím MenX, tak aj Ed Hardy. Zopakovať svoj úspech z Brna sa chystá i rodina Talkanitsova, ktorá znovu privezie Corvette C5-R LMGT, čo je vlastne voz, ktorý štartoval v Le Mans sérii. Po nevydarenom brnenskom preteku s Ferrari 575 sa prihlásil do Mostu aj voz Pagani ZONDA V12 GT s posádkou Herbeck-Vorba. Okrem niekoľkých vozov Porsche z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska privezie Porsche 997 GT3 Cup aj dvojica Kubišta-Forman. Tejto dvojici chce konkurovať aj Ortlieb so Sagmeisterom alebo Peham s Cvörniekom na Porsche 997 GT3 Cup.

V kubatúrach do 3500cm3 môžeme očakávať veľmi tvrdý boj. Šenkýř Motorsport nasadí po druhom mieste v predchádzajúcom závode opäť dve autá a svoj pekný výsledok sa pokúsi zopakovať domáci pilot Michal Dolák na BMW M3 GTR. Konkurencia sa bude ale tiež snažiť. Na zlato si brúsi zuby hlavne dvojica Mičánek-Jerman s Porsche 997 GT3. Avšak záujem o body majú aj stajne K & K Racing, alebo Duck Racing a na mosteckú dráhu príde ukázať svoje jazdecké umenie aj dvojica Válek-Vaňkát. V kategórii dvojlitrov opäť očakávame súboj tímov IP Racing Shop vs. Tech Future, ale zamiešať karty môžu aj Ciest la Vie alebo Foukalové s Hondou S2000.

V šprintoch do 2000cm3 nás čaká boj 17-tich jazdcov. Veľkého favorita hľadajme v slovenskom jazdcovi menom Filip Sládečka, ktorý zatiaľ s Alfa Romeo 156 zvíťazil v oboch jazdách v Brne i v Moste. Zdenko Pastva, ak príde, bude jeho veľkým súperom, nakoľko vlastní podobný stroj. Ďalších favoritov hľadajme v Pláteníkovi na Fabii Sedan, alebo Kubištovi na Audi A4 ST. Zaujímavý boj sa bude dať vidieť v zostave, kde bude Pekař, Ostaševský, či Michael Petrův. Na štart sa postaví aj slovenský Seat Leon alebo Jiří Bažata a premiéra čaká na Uxa s Renaultom Clio.

Vo veľkom šprinte nad 3500cm3 nás čaká dokopy 21 jazdcov. Uvidíme, či Michl opraví poškodený voz Michl 0804 zo závodov v Ústí nad Orlicí. Robert Šenkýř postaví opäť štyri vozy BMW M3 GTR a na body by mohli pomýšľať taktiež Vorba s Ferrari 575 alebo Lamborghini Gallardo Evo s Milanom Urbanom. Na obľúbenom okruhu v Moste nebude chýbať Slovák Milan Bezák s Porsche 911 GT3 a zmerať si sily s ostatnými príde aj Švajčiar Renz s Porsche 997 GT3 RSR. Ján Daniš s Audi A4 DTM si zmeria svoje zručnosti s Janišom a Charouzom na Mercedesoch DTM.

Určite sa bude na čo pozerať, a pokiaľ sa nám aj počasie vydarí, môžete spolu s nami sledovať napínavé dianie na autodrome v Moste. Program závodu začína tentoraz už v piatok úvodnými šprintmi.

bmw dtm

bmw dtm

ferrari dtm

porsche dtm

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

ZÁVODY, RELY a PRETEKY


Volajte, píšte alebo faxujte.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Vláďa Rožánek
Foto: FIA GT / © DDPI
Finálna úprava: Ing. Martina Englerová

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Social bookmarking

Pridajte tento článok na:

DiskusiaTento dokument bol prečítaný 130x    hodnotenie: 1.2/5, 5


Home | Download | Webshop | Kontakt