www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Domácí pilot Michal Dolák v Mostě uspěl
[09.06.2009]

Vytrvalostní sobotní závod přinesl vítězství v MMČR v divizi 4 do 3500ccm3 dvojici Brňanů a domácího Doláka, který se po pauze opět vrací do formy. BMW M3 GTR fungovalo skvěle.

Tým Šenkýř Motorsport si před dlouhým závodem přál, aby pršelo. Při mokrém povrchu se ztrácí nadvláda silnějších vozů, a tak by tým mohl přemýšlet o podiovém umístění. Jejich přání se vyplnilo hned po startu, kdy začalo silně pršet a závodní dráhu doslova zkrápěly proudy vody. Závod tak začal na mokrých pneumatikách a na nich díky tříhodinovému počasí i skončil. 

Dvojice Navrátil-Baran startovala z posledního místa, když se v kvalifikaci nepodařilo zajet potřebný čas. Druhý vůz s posádkou Dolák-Vencálek a Šenkýř rozjížděl Petr Vencálek. Do konkurenčního Porsche 997, které je o mnoho silnější, usedl mladý Mičánek a od prvních metrů upaloval a ujížděl. Po prvním střídání a doplnění paliva do auta usedl domácí Michal Dolák. Již v minulém závodě týmu pomohl k pódiovému umístění, když společně s Markem Friedem vybojovali druhé místo ve třídě a třetí celkově.

V konkurenčním Porsche 997 udělal náskok Mičánek dostatečný, necelá tři kola mosteckého okruhu, ovšem při střídání předal vůz Jermanovi, který na vodě zajížděl pomalejší časy, než Michal Dolák a jeho náskok ve třídě se tak rychle tenčil. Nakonec ho Dolák předjel navíc o jedno kolo a tím vytvořil dostatečný náskok. Z důvodu pošetření pneumatik na osychající dráze zvolnil a na závěr závodu předal BMW M3 GTR z prvního místa ve třídě a třetím místě v MČR D4 do 3500ccm3 Robertu Šenkýřovi, který již umístění dovezl do cíle. Dík patří v neposlední řadě mechanikům, protože auto opět fungovalo skvěle a odměnou pro celý tým je tento krásný pozlacený výsledek.

Nezvyklý páteční sprint závod přinesl v klasifikaci do 3500ccm3 vítězství Dana Suchého, před Mičánkem, Vacíkem a Kačírkem. Nutno však podotknout, že v případě Porsche 997 a Ferrari 360 se jedná o velmi silné vozy a Ferrari 360 v loni startovalo v nejsilnější kategorii. Z týmových vozů Šenkýř Motorsportu skončil nejlépe Zdenko Baran ze Slovenska, před Petrem Líbalem, Petrem Vencálkem a Milanem Braunem. Všichni jeli na BMW M3 GTR.

Druhý, pro změnu nedělní sprint vyhrál Mičánek na Porsche 997, před Kačírkem a opět třetí dojel Vacík s Ferrari 360. Nejlepším z týmových vozů dojel Petr Líbal, když porazil Petra Vencálka, Marka Frieda i Milana Brauna. Marek Fried si plnil maturitní povinnosti, a tak startoval jen ve sprint závodu.

Celkové výsledky D4 do 3500ccm3 z Mostu 6. Června

Charouz/Enge/Mücke – Mercedes DTM
Kostka/Bakkerud/Daniš – Audi A4 DTM
Peham/Cvörniek – Porsche 997 GT3 CUP S
Ortlieb/Sagmaister - Porsche 997 GT3 CUP S
Dolák/Vencálek/Šenkýř – BMW M3 GTR ( 3500ccm3 – 1. místo. )

Zdroj: Vláďa Róžánek
Foto: CZO - České okruhy / Josef Hora

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
  [10.06.2009]   4 šprinty a 4 víťazstvá
Nepřehlédněte:
Fotogalerie
Krátké zprávy

01.06.2009 - Filip Salaquarda odjede zbytek sezóny ve World series by Reanault!

Filip Salaquarda po svém prvním závodě v Monte Carlu podepsal smlouvu s týmem Prema do konce šampionátu.
Vložil: Josef Hora
29.05.2009 - Vychází nový Truck Racing Magazine
Od dneška naleznou všichni příznivci truckracingu v těch správných stáncích červnové číslo jediného evropského magazínu specializovaného na závody trucků. Truck Racing Magazine 6/2009 na tradičních osmačtyřiceti stranách nabízí:
- Reportáž z úvodního podniku EP tahačů z Assenu.
- Rozhovor s Antoniem Albacete (MAN).
a mnoho dalšího.
Vložil: Jirka Toman
20.05.2009 - Frankie Racing Team odjíždí do Misana

Dnes večer vyjeli mechanici Frankie Truck Racing Teamu do dějiště druhého závodu do Italského Misana - poblíž San Marina. Do Misana dojedou zítra odpoledne, kde je čeká stavba celého zázemí pro oba závodní speciály Renault a stavba zázemí pro VIP klienty. Závodní jezdci Frankie Vojtíšek a Markus Altenstrasser dorazí na závodiště tradičně ve čtvrtek. V pátek se konají administrativní a technické přejímky obou jezdců a závodních trucků.První tréninky a závody pojedou závodníci v sobotu 23.5.2009.
Vložil: Josef Hora
17.05.2009 - 2. závod Formula Academy v Pau
Jakub Kláštera - 12. místo. Ztráta na vítězného Vincenta Beltoise - 36.118s.
Vložil: Josef Hora
16.05.2009 - Formula Academy - Jakub Klášterka v Pau
1. kvalifikace - 17. místo - 1:24.029
2. kvalifikace - 12. místo - 1:23.262

1. závod - 12. místo v cíli - Jakub se na začátku propadnul až na samotný konec startovního pole. Ke konečnému 12. místu si také připsal šestý nejrychlejší čas!
Vložil: Josef Hora

Vyhledávání
Google
České okruhy doporučují: