Regiony24.cz Ilustrační foto Samoživitelky v Česku těžko hledají práci Angelina Jolie. Nejvlivnější celebritou je podle magazínu Forbes herečka Angelina Jolie Ilustrační foto. Svět oslaví den oceánů
SPORT / Motorsport
2.6.2009 21:57:37
Evropský šampionát rychlých motokár doplní MMČR na okruzích v Mostě
MOST

Ve třetím letošním klání se představí piloti MMČR v závodech na okruzích a hostí je znovu severočeský Most, kde pojedou také velmi rychlé motokáry a jejich evropský šampionát.

Z domácích jezdců na okruzích se znovu představí Michal Dolák z Mostu, ale čekájí zde i nadupané vozy specifikace DTM, či GT.

Letošní okruhová sezóna se představila na úvod v Brně a nyní se pojede již druhý závodní víkend v Mostě. Kromě okapotovaných motokár bude znovu divize 3 a 4. Hlavně divize 4 má zajímavý nádech. Vytrvalostní závod se koná opět v sobotu, ovšem sprint závody se pojedou v Mostě hned dva. První z nich v pátek a druhý se připomene v nedělním odpoledni. Motokáry pojedou jednu jízdu v sobotu a druhou v neděli. Zabodovat chce i Čech Michal Barták.

Do divize 3 se přihlásilo celkem 12 jezdců a Michaela Lešínká, jako jediná zástupkyně něžného pohlaví. Mezi zajímavosti této divize formulových vozů do 1400ccm3 patří i fakt, že zde čekají novinky. Startoval by měl Michal Sumec ze Slovenska na Fortechu AFR 2008 z týmu Auto Fellner Racing, či Michal Procházka na MX 1-11 s motorem Suzuki. K favoritům patří především Zbyněk Passer na Van Diemenu RF02 Kawasaki, který prozatím vede. Znovu vyrazí s Autolou 1/04 E také Pavel Langer.

Divize 4 přinesla v Mostě pěknou podívanou a několik strkanců, které okořenily vytrvalostní klání. V hlavní klasifikaci nad 3500ccm3 se očekává souboj Mercedesů DTM s Audi A4 DTM týmu BRT, které si do Mostu pozvalo i Dána Bakkeruda a Jána Daniše ze Slovenska. V Mercedesech pojedou Charouz, Enge a Mücke. Startují obě Ferrari 360, jak tým MenX, tak i Ed Hardy. Zopakovat svůj úspěch z Brna přijede i rodina Talkanitsova, která znovu přiveze Corvette C5-R LMGT, což je vlastně vůz, který startoval v Le Mans sérii. Po brněnském nevydařeném klání s Ferrari 575 se přihlásil do Mostu i vůz Pagani Zonda V12 GT s posádkou Herbeck-Vorba. Kromě několika vozů Porsche z Německa, Rakouska a Švýcarska přiveze Porsche 997 GT3 Cup i dvojice Kubišta-Forman. Těm chce konkurovat i Ortlieb se Sagmeisterem nebo Peham s Cvörniekem na Porsche 997 GT3 Cup.

V kubatůře do 3500ccm3 návštěvníci mohou očekávat velmi tvrdý boj. Šenkýř Motorsport po druhém místě v předchozím závodu nasadí opět dvě auta a svůj pěkný výsledek se pokusí zopakovat domácí pilot Michal Dolák na BMW M3 GTR. Konkurence se ale bude také snažit. Hlavně dvojice Mičánek-Jerman s Porsche 997 GT3 si na zlato brousí zuby. Ovšem zájem o body mají i stáje K&K Racing, či Duck Racing a na mosteckou dráhu přijede ukázat své jezdecké umění i dvojice Válek-Vaňkát. Ve dvoulitrech se opět očekává souboj týmů IP Racing Shop vs. Tech Future, ale přiložit mohou i Ciest la Vie, nebo Foukalové s Hondou S2000.

Ve sprintu do 2000ccm3 čeká boj 17-ti jezdců. Velkým favoritem bude slovenský jezdec jménem Filip Sládečka, který s továrně postavenou Alfou Romeo 156 zatím zvítězil v obou jízdách v Brně a Mostu. Zdenko Pastva, pokud přijede, bude jeho velkým soupeřem, vlastní totiž podobný stroj. Dalšími favority budou Pláteník na Fábii Sedan, či Kubišta na Audi A4 ST. Zajímavý boj bývá k vidění uprostřed pole, kde opět pojede Pekař, Ostaševský, či Michael Petrův. Na start se postaví i slovenský Seat Leon nebo Jiří Bažata a premiéra čeká na Uxu s Renaultem Clio.

Ve velkém sprintu nad 3500cm3 čeká celkem 21 jezdců. Michl opraví poškozený vůz Michl 0804 ze závodů v Ústí nad Orlicí. Robert Šenkýř postaví opět čtyři vozy BMW M3 GTR a na body by mohli pomýšlet třeba Vorba s Ferrari 575, nebo Lamborghini Gallardo Evo s Milanem Urbanem. Na oblíbeném okruhu v Mostě nebude chybět Slovák Milan Bezák s Porsche 911 GT3 a změřit síly s ostatními přijede i Švýcar Renz s Porsche 997 GT3 RSR. Ján Daniš pak s Audi A4 DTM změří své dovednosti s Janišem a Charouzem na Mercedesech DTM.

Program závod začíná tentokrát již v pátek úvodními sprinty.


Autor / zdroj: Vláďa Rožánek

REKLAMA E-TARGET
REGIONÁLNÍ PARTNEŘI
SBF Plast 
 

Copyright © 2003-2009 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese redakce@regiony24.cz.