www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Klouzání na vodě v Mostě, neboli okruhové šílenství
[07.06.2009]

Dalším dílem pokračovalo 7.6.09 mistrovství republiky ve vytrvalostních závodech na okruzích v Mostě. Jelikož počasí moc nepřálo, byl nakonec průběh závodu velmi zajímavý. Po závodech měli mechanici napilno a odtahové vozy si také přišly na své. Zvítězil Mercedes Benz DTM.

Hned na úvod závodu se rozpršelo, a tak ke slovu přišel safety car, aby vozy trochu protáhly dráhu od kaluží. Závod začal trochu pomaleji, ovšem Mercedes DTM upalovaloval soupeřům i na vodě a za několik málo kol celé pole předjela posádka Enge-Mücke-Charouz o celý jeden okruh. O vítězství se pravidelnou jízdou postaral Mercedes. Stáj BRT na Audi A4 DTM si nadělila kopec radosti již při pátečním sprintu, když porazila Mercedes DTM.

Po nezdařených kláních v Brně a Mostě se inženýři z Německa trochu podívali autům na zoubek a výsledkem je druhé místo z vytrvalostního závodu. Auto tentokrát fungovalo, a tak se Kostka, Bakkerud a Daniš podívali i na stupně vítězů a odvezli si stříbrný pohár. Další Mercedes mnoho nenajezdil a třetí místo tedy zůstalo otevřené i pro ostatní. V silně deštivém závodě ho nakonec vybojovala rakouská posádka Peham-Cvornjek s Porsche 997 GT3 Cup S. Rakušan Peham jezdil i Sports Car Challenge a na jeho jezdeckém stylu to zanechalo pozitivní stopy. Bramborová medaile pak spadla do klína jejich stájovým kolegům z G-Private Racing, tedy bývalému lyžaři Ortliebovi a Sagmeisterovi s dalším Porsche 997 GT3 Cup S. Tyto dvě posádky však bodují jen do MMČR, nikoli však do českého mistráku a třetí místo v něm a páté celkové si z Mostu odvezla trojice Dolák-Vencálek-Šenkýř na BMW M3 GTR. Zvítězili taktéž v klasifikaci do 3500ccm3, i když jim zle zatápěl mladý Mičánek s Porsche 997. Ovšem na vodě to Jermanovi moc nejelo a trápil se v soubojích s dvoulitry. Mičánek pak ztrátu na Šenkýře nedokázal urovnat a výsledkem pro dvojici Mičánek-Jerman bylo druhé místo v divizi 4 do 3500ccm3. Třetí v této kategorii skončila dvojice Kusín-Kotrba a čtvrté místo s dalším kolem navrch patřilo Ferrari 360 s dvojicí Vacík-Waszek.

Dvoulitrům kraloval Horňák s Valáškem na Renaultu Clio, ovšem souboj s Tech Futute znamenal napětí až do konce závodu. Duda s Hladíkem nakonec ztratili jen necelých deset vteřin, což na tak dlouhý závod není mnoho. Ze třetího místa v kubatůře se radoval Nýkodým s Matějovským, kteří jezdili s naftovým Seatem Leon Tdi.

Do cíle nedorazilo celkem deset vozů. Žádný velký zvukový koncert napředvedl v Mostě stroj Corvette C5-R LMGT. Kroužil vydržel jen osm okruhů. Mezi těmi, kdož cíl neviděli byli i Válek, Kačírek, Navrátil, ale také Porsche SAG Aluminium, které se na cílové rovince nějak nedohodlo s BMW M3 s posádkou Ládík-Kotrba-Kusín a oba vozy skončily poničené mimo trať. Ze silných vozů pak nedokončilo Gallardo, ani Pagani Zonda s dvanátiválcem Mercedes, které nadějně bojovalo až do 55 kola.

Výsledky MMČR na okruzích v Mostě:

Enge-Charouz-Mücke – Mercedes Benz DTM
Kostka-Bakkerud-Daniš – Audi A4 DTM
Peham-Cvörnjek – Porsche 997 GT3 Cup S
Ortlieb-Sagmeister – Porsche 997 GT3 Cup S
Dolák-Šenkýř-Vencálek – BMW M3 GTR
Mičánek-Jerman – Porsche 997
Kusín-Kotrba – BMW M3
Vacík-Waszek – Ferrari 360
Horňák-Valášek – Renault Clio RS
Duda-Hladík - Renault Clio RS

Dnes máme na programu již druhé sprint závody divize 4, druhé jízdy formulek z divize 3 a čekají na nás I rychlé motokáry v jejich evropském šampionátu.

Zdroj: Vláďa Rožánek
Foto: CZO - České okruhy / Jirka Toman

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
Nepřehlédněte:
Fotogalerie
Krátké zprávy

01.06.2009 - Filip Salaquarda odjede zbytek sezóny ve World series by Reanault!

Filip Salaquarda po svém prvním závodě v Monte Carlu podepsal smlouvu s týmem Prema do konce šampionátu.
Vložil: Josef Hora
29.05.2009 - Vychází nový Truck Racing Magazine
Od dneška naleznou všichni příznivci truckracingu v těch správných stáncích červnové číslo jediného evropského magazínu specializovaného na závody trucků. Truck Racing Magazine 6/2009 na tradičních osmačtyřiceti stranách nabízí:
- Reportáž z úvodního podniku EP tahačů z Assenu.
- Rozhovor s Antoniem Albacete (MAN).
a mnoho dalšího.
Vložil: Jirka Toman
20.05.2009 - Frankie Racing Team odjíždí do Misana

Dnes večer vyjeli mechanici Frankie Truck Racing Teamu do dějiště druhého závodu do Italského Misana - poblíž San Marina. Do Misana dojedou zítra odpoledne, kde je čeká stavba celého zázemí pro oba závodní speciály Renault a stavba zázemí pro VIP klienty. Závodní jezdci Frankie Vojtíšek a Markus Altenstrasser dorazí na závodiště tradičně ve čtvrtek. V pátek se konají administrativní a technické přejímky obou jezdců a závodních trucků.První tréninky a závody pojedou závodníci v sobotu 23.5.2009.
Vložil: Josef Hora
17.05.2009 - 2. závod Formula Academy v Pau
Jakub Kláštera - 12. místo. Ztráta na vítězného Vincenta Beltoise - 36.118s.
Vložil: Josef Hora
16.05.2009 - Formula Academy - Jakub Klášterka v Pau
1. kvalifikace - 17. místo - 1:24.029
2. kvalifikace - 12. místo - 1:23.262

1. závod - 12. místo v cíli - Jakub se na začátku propadnul až na samotný konec startovního pole. Ke konečnému 12. místu si také připsal šestý nejrychlejší čas!
Vložil: Josef Hora

Vyhledávání
Google
České okruhy doporučují: