www.dtm-cz.cz
DTM - Deutsche Tourenwagen Masters, Porsche Carrera Cup, Eurosérie F3, VW Polo Cup a vše o českých jezdcích v těchto pohárech
 Šenkýřův tým se představí o víkendu v Mostě v plné síle
[14.05.2009]

Brněnský tým Roberta Šenkýře přiveze do Mostu opět čtyři vozy BMW M3 E36 GTR a bude se snažit zvítězit v kategorii do 3500ccm3. 

Vytrvalostní závody MMČR na okruzích pokračují o víkendu v Mostě, kde z brněnské stáje Šenkýř Motorsport vyjedou opět dva vozy BMW E36 GTR, posádka pojede ve složení, jako v minulých letech.
V letošní sezóně se tak poprvé představí domácím fanouškům Michal Dolák, který pojede s Friedem a chtěli by zvítězit v klasifikaci do 3500ccm3, ve vytrvalostních závodech by se jim mohlo podařit dosáhnout i na zlato ve své kategorii. Robert Šenkýř pak pojede s Vencálkem. Očekáváme tedy tuhý boj.

Ve vytrvalostním klání v Brně, na úvod sezóny se mnoho stáji nedařilo, když Vencálka sestřelilo další BMW. Nyní čekají na dva vozy další 3 hodiny závodění v Mostě. Tým je připraven a očekáváme, že se o body v MMČR do 3500ccm3 popere.

Ve sprint závodech se představí hned čtyři vozy. Jezdecké obsazení zůstane stejné, jako v Brně. Líbal, Vencálek, Baran a Braun. Nový vůz Roberta Šenkýře BMW M3 E92 uvidíme až při některých dalších závodech, protože ještě není zcela hotov.

Závodit se začíná již v sobotu vytrvalostním závodem a v neděli pak pokračují sprint závody. Přijďte tedy podpořit brněnskou stáj do Mostu.

Zdroj: Vláďa Rožánek
Foto: CZO - České okruhy / Jirka Toman

 
 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
Nejnovější videa

Fotogalerie
Krátké zprávy

16.05.2009 - Porsche Carrera Cup Hockenheim:
Měřený trénink:
1. Štefan Rosina - 2:01.789
5. Jiří Janák - 2:02.943
Vložil: Josef Hora
01.04.2009 - Ralf Schumacher vymění volant za mikrofon
Ex-pilot Formule 1 a současná "mediální hvězda" DTM usedne o následujícím víkendu za mikrofon TV stanice RTL aby společně s Florianem Königem přiblížil divákům tohoto kanálu průběh druhého závodu šampionátu F1, který se uskuteční již tuto neděli v Malajském Sepangu.
Vložil: Josef Hora
17.03.2009 - Ex-piloti F1 a DTM
Víte kolik ex-pilotů Formule 1 přešlo do DTM? A kolik jich tam uspělo? Odpověď je poměrně snadná: doposud to byli pouze čtyři. Tím prvním byl Jean Alesi (2002-2006), Heinz-Harald Frentzen (2004-2006), Mika Häkkinen (2005-2007) a Ralf Schumacher (od roku 2008). Nejúspěšnějším byl doposud Jean Alesi, který má na svém kontě 4 vítězství a to je víc než zbývající tři dohromady - resp. jediným jezdcem který dokázal v DTM stanout na stupínku nejvyšším byl Mika Häkkinen, který si připsal tři vítězství.

Vložil: Josef Hora
02.02.2009 - DTM opět partnerem Plesu sportovců

Německý šampionát cestovních vozů DTM, bude partnerem 39 plesu sportovců. Tato akce má již mnohaletou tradici a letošní Ples se bude konat již 7. února ve Wiesbadenu v 'Rhein-Main-Hallen'. Každý rok se na tomto plese setkávají celebrity nejen ze oblasti sportu, ekonomiky, politiky, kultury ale také médií apod. "Po úspěchu v posledních dvou letech jsme se rozhodli tuto akci i nadále podporovat a podpořit tak německý vrcholový sport," řekl Dr. Thomas Betzler, odpovědný za právní záležitosti a finance pro DTM.
Vložil: Josef Hora

Další naše servery: