www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Šenkýřův tým veze z Mostu absolutní bronzový pohár
[19.05.2009]

V absolutní klasifikaci druhého vytrvalostního závodu letošního seriálu MMČR na okruzích skončila na Autodromu v Mostě na bronzovém stupínku posádka týmu Šenkýř Motorsport Michal Dolák – Marek Fried na BMW M3 GTR, když za jejich zády skončili i silnější vozy Lamborghini Galardo nebo Porsche 997 RS.

Do sobotního vytrvalostního závodu však vyrazila z lepšího postavení na startu posádka Robert Šenkýř – Petr Vencálek na druhém týmovém BMW M3 GTR, když Šenkýř dosáhl nejrychlejšího kvalifikačního času třídy do 3500ccm.. Ihned po startu v Carecově šikaně však přišla v tlačenici rána do zadní části vozu od soupeře a BMW s Vencálkem za volantem zůstalo stat otočené do protisměru přímo v jízdní dráze druhého týmového vozu, posádky Fried – Dolák. 

Marek Fried však zareagoval pohotově a průjezdem v kačírku odvrátil likvidaci obou týmových vozů. Vencálkovo BMW se s defektem a bez zadního nárazníku odploužilo do boxů k opravě. Fried se po výjezdu zpět na dráhu z kačírku propadl na konec pole až mezi dvoulitrové vozy divize 4. Marek Fried však dokázal ve své hodině a půl ztrátu eliminovat a při předání Michalu Dolákovi již bylo vidět na stupně vítězů. 
Po zajetí několika prvních kol s Dolákem za volantem a po výpočtech týmových manažerů se dokonce naskytla možnost předjet v nasazeném tempu před koncem závodu i vedoucí Porsche Mičánka, které v druhé polovině závodu řídil výrazně pomalejší Martin Jerman. Všechny naděje však zhasly po vyjetí safety caru z důvodu odstranění nečistot na trati, které oba soupeře znovu oddálilo a tak začala v Dolákově podání pravidelná jízda na jistotu, při které však bylo jeho BMW i tak o 4 až 5 vteřin na kolo rychlejší než Mičánkovo Porsche. 

Při stahování Jermanova náskoku muselo dojít i k předjížděcímu manévru a ten nastal v nejpomalejším úseku tratě, ve vracáku. Jermanovo Porsche, které mělo stale ještě jednokolový náskok na Doláka, zůstalo na levé straně pravotočivé zatáčky a ponechalo uvnitř zatáčky prostor pro předjetí.. Při předjížděcím manévru však došlo ke kontaktu a drobnému poškození obou vozů. Dolákovo BMW pak s poškozeným předním spojlerem a geometrií muselo zpomalit a poslední minuty závodu jet na jistotu pro perfektní druhé místo ve třídě a třetí v absolutní klasifikaci.
Incident mezi oběma vozy z konce závodu pak byl důvodem pro podezření z úmyslného způsobení kolize ze strany Michala Doláka, což jezdec i tým hodnotí jako nelogické a nesmyslné. Přehnaně impulsivní reakce jezdců soupeře pak byla nepříjemným zakončením jinak povedeného závodu.

Druhé BMW Roberta Šenkýře a Petra Vencálka po opravě v boxech vyrazilo do stíhací jízdy se šestikolovou ztrátou. Pravidelnou rychlou stíhací jízdou bez chyb pak závod dokončilo na čtvrtém místě ve třídě do 3500ccm a 10. absolutně. 

Absolutně první tedy skončil Charouzův Mercedes DTM , druhé místo obsadilo Mičánkovo Porsche 997 a na výborném třetím místě absolutně protnula pásku dvojice Dolák – Fried. V divizi do 3500ccm3 je čekal pohár za druhé místo.

Ve sprintech nasadil brněnský tým slibované čtyři vozy BMW M3 GTR, když za volanty usedla čtveřice – Petr Líbal, Alex Baran, Petr Vencálek a Milan Braun. 

Hlavně Petr Líbal měl po nadějné kvalifikaci šanci na dobré umístění a předvedl krásný souboj s Vacíkem na Ferrari 360 a Danem Suchýmna dalším BMW M3. Nakonec skončil na 5. místě ve třídě a celkově sedmý. Razantní a rychlou jízdou se předvedl Alex Baran, který se po startu prokousával stale dopředu a předjetím Petra Kačírka se usadil na konečném šestém místě ve třídě. Těsně za Kačírkem pak dojel osmý Petr Vencálek, který si v Mostě výrazně vylepšil svůj nejlepší zajetý čas.Desáté místo patřilo Milanu Braunovi..


Zdroj: Vláďa Rožánek
Foto: Petr a Květa Frýbovi

 
Bookmark and Share

 Komentáře k článku
Zobrazit komentáře k tomuto článku.
 
Divize 4:
Nepřehlédněte:
Fotogalerie
Krátké zprávy

20.05.2009 - Frankie Racing odjíždí do Misana

Dnes večer vyjeli mechanici Frankie Truck Racing Teamu do dějiště druhého závodu do Italského Misana - poblíž San Marina. Do Misana dojedou zítra odpoledne, kde je čeká stavba celého zázemí pro oba závodní speciály Renault a stavba zázemí pro VIP klienty. Závodní jezdci Frankie Vojtíšek a Markus Altenstrasser dorazí na závodiště tradičně ve čtvrtek. V pátek se konají administrativní a technické přejímky obou jezdců a závodních trucků.První tréninky a závody pojedou závodníci v sobotu 23.5.2009.
Vložil: Josef Hora
17.05.2009 - 2. závod Formula Academy v Pau
Jakub Kláštera - 12. místo. Ztráta na vítězného Vincenta Beltoise - 36.118s.
Vložil: Josef Hora
16.05.2009 - Formula Academy - Jakub Klášterka v Pau
1. kvalifikace - 17. místo - 1:24.029
2. kvalifikace - 12. místo - 1:23.262

1. závod - 12. místo v cíli - Jakub se na začátku propadnul až na samotný konec startovního pole. Ke konečnému 12. místu si také připsal šestý nejrychlejší čas!
Vložil: Josef Hora
16.05.2009 - Porsche Carrera Cup Hockenheim:
Měřený trénink:
1. Štefan Rosina - 2:01.789
5. Jiří Janák - 2:02.943
Vložil: Josef Hora
15.05.2009 - Jakub Klášterka se uvedl na městské trati v Pau, 14-tým nejrychlejším časem (1:25.308) ve 2. volném tréninku Formula Academy!
Vložil: Josef Hora

Vyhledávání
Google
České okruhy doporučují: