www.ceskeokruhy.cz
České okruhy - informace o závodech automobilů na českých automotodromech a o českých okruhových jezdcích doma i v zahraničí
 Michal Dolák míří na 6 hodinový vytrvalostní závod do Brna
[19.10.2008]Po nucené přestávce, kterou zapříčinili svou platební morálkou smluvní reklamní partneři závodního trucku, se vrací jezdec CarDo Racing Teamu Michal Dolák na okruhy. Na mezinárodních vytrvalostních závodech v Brně se představí opět na voze BMW M3 GTR V6 spolu s Robertem Šenkýřem a Markem Friedem. Při posledním setkání této trojice na Epilogu bohužel po dvou hodinách z druhého místa odsunula jinak velice rychlý vůz a Michala prasklá trubička na brzdovém systému.

S tímto vozem a jezdeckým kolegou Robertem Šenkýřem jezdil též Michal na okruzích již v roce 2005 a 2006, kde dosáhli v týmu i v jednotlivcích velmi hodnotných umístění v celkové klasifikaci MMČR na okruzích.

Svým novým startem se Michal taktéž pokusí navázat na své úspěchy z mezinárodních vytrvalostních a sprintových závodů ze seriálů Sports Car Challenge, BMW 1 Challenge, a neposledně také z FIA Truck Racing Cupu.

.

Startovní listina letošního Epilogu čítá 70 závodních aut v čele s Mercedesy a Audi DTM, vozy Porsche, Ferarri, Lamborghini, Pagani Zonda V12 a dalších BMW M3 GTR. Na startu též nebude chybět mnoho známých pilotů a závodních osobností. Zřejmě tou nejznámější bude legendární jezdec Nor Johny Haugland, který pojede na Tatře Eccora. Náročný vytrvalostní závod bude prověrkou celého týmu, techniky a v neposlední řadě i mosteckého pilota.

Ihned po závodech se v noci tým přesunuje na domácí mostecký okruh, aby zde umožnil svým hostům požitek ze skutečné závodní jízdy ve VIP voze ze Škoda Octávia cupu při dni otevřených dveří a jízdách pro veřejnost. Všechny své příznivce srdečně zveme na vyvětrání ventilů v soukromých vozech na den 25.října na ADM.

Zdroj: Vláďa Rožánek / PR CarDo Racing
Foto: CZO - České okruhy

 
 Komentáře k článku
K článku nebyl připojen žádný komentář. Přidat komentáře k článku zde.
 
Divize 4:
Fotogalerie
Krátké zprávy

17.10.2008 - Závodník Euroserie F3 Erik Janiš bude hostem pořadu Tobogan, zábavné relace Českého rozhlasu 2 – stanice Praha. Spolu s dalšími účinkujícími, například s hercem Jiřím Lábusem, se představí zítra, v sobotu 18. října od jedenácti hodin a pěti minut. Pořad se vysílá v přímém celoplošném přenosu, který se tradičně uskuteční v Divadle U Hasičů na pražských Vinohradech.
- redakce -
05.10.2008 - Formula Master: Josef Král (Team JVA) vybojoval v posledním závodě v italské Monze pódiové umístění.
- redakce -
05.10.2008 - Michal Matějovský doplatil ve druhém závodě SEAT León Eurocup na strkanici v prvním kole. Jeho Seat v barvách týmu Sunred BRT byl vytlačen do kačírku ze kterého se již Michalovi nepodařilo vrátit na trať a závod a vlastně i celá sezóna v tomto poháru tak pro Michala Matějovského skončila ne zcela podle jeho představ.
- redakce -
04.10.2008 - F3 Euro Series: Erik Janiš bude startovat do dnešního závodu po penalizaci až z 12. místa
- redakce -
02.10.2008 - Abrahám je po operaci zpět v Austrálii a čeká na rozhodnutí lékařů - Po rychlé operaci zlomeniny ruky Abaja přistál v úterý v Melbourne. Ve čtvrtek absolvoval první prohlídku u lékařů na okruhu na ostrově Philip Island. Doposud nepadlo definitivní rozhodnutí o účasti Abaji v závodu. Lékaři v současné době zvažují jeho účast, prozatím nechtějí start povolit.
- redakce -

Další naše servery: