Speciální spolupráce
Autobazar
na startu 80 vozů

Do Brna se chystá elita

Foto: wikipedie.cz

Dnes 12:23
Rekordní počet 80 vozů se představí na startu sobotního šestihodinového vytrvalostního závodu Epilog, kterým se uzavře domácí šampionát i letošní sezona na Masarykově okruhu.

Startovní listina slibuje zajímavou podívanou, neboť v ní je celá česká jezdecká špička i zahraniční hvězdy. Diváci mají vstup i parkování zdarma a mohou využít také bezplatnou autobusovou dopravu z centra Brna.

Nejnapínavější souboj Epilogu o absolutní prvenství se rýsuje mezi vozy v úpravě DTM, kterými budou mercedesy týmu Charouz a audi z Bohemia týmu. Za volanty mercedesů se budou střídat Tomáš Enge, Jarek Janiš, Antonín Charouz, Stefan Mücke a Adam Lacko.

Posádku audi, která obhajuje loňské prvenství, tvoří Milan Maděryč společně s Thedem Björkem, Tomášem Kostkou a Josefem Králem. Konkurovat jim v boji o prvenství bude vůz Maserati se zahraniční posádkou Maurice Basso, Peter Kutemann, Antoine Gosse.

Zajímavou jezdeckou trojici vytvoří i bratři Hajduškové s norským jezdcem rallye Johnem Hauglandem, kteří se budou střídat za volantem vozu Tatra Ecorra V8 Sport. Na start šestihodinového závodu se postaví také dva vozy Aston Martin Vantage N24, Corvetta a vůz Pagani Zonda.

Průběžné pořadí po třech hodinách rozhodne o titulu mistra republiky ve vytrvalostních závodech. Třídu nad 3500 ccm zatím vedou se shodným počtem 38 bodů Charouz, Enge a Mücke. Jejich největší soupeři Maděryč a Kostka za nimi ale zaostávají o pouhé čtyři body.

Do bojů o prvenství chce promluvit i Robert Šenkýř, jenž už získal titul ve třídě do 3500 ccm. Jeho stáj nasadí do Epilogu dva vozy BMW M3. Jeden z nich povede Šenkýř po dvou letech opět společně s Michalem Dolákem.

"Připraveni jsme dobře po všech stránkách. Doufám tedy, že budeme mít i potřebnou dávku štěstí. Během šesti hodin a při takovém počtu aut se totiž může stát cokoliv," řekl Šenkýř.

Ve třídě do 2000 ccm si už zajistili před měsícem titul mistrů republiky Vladimír Hladík se Zdeňkem Dudou s vozem Renault Clio. Tato posádka se ale ještě chystá vylepšit svoje pořadí v šampionátu v soutěži týmů, kde je zatím na třetím místě.

V pátek jsou na programu od 17:15 tři bloky kvalifikačních tréninků. Sobotní šestihodinový závod odstartuje ve 14:00.

Autor: ČTK

reklama


FOTBAL

Petržela se léčí z gamblerství

Petržela se léčí z gamblerství

AKTUALIZOVÁNO - Trenér Vlastimil Petržela se léčí z gamblerství. Koncem srpna se rozhodl vyhledat odbornou pomoc, v péči lékařů bude až do konce roku. Potvrdila to jeho bývalá manželka Zuzana Kratochvílová.

 čtěte víc!
HOKEJ

Sundin chystá comeback

Sundin chystá comeback

Švédský hokejový útočník Mats Sundin údajně učinil první krok k tomu, aby pokračoval v kariéře v NHL. Sedmatřicetiletý dlouholetý kapitán Toronta je po skončení smlouvy s Maple Leafs nechráněným volným hráčem,

 čtěte víc!
TENIS

Kvitová po dlouhé bitvě vypadla

Kvitová po dlouhé bitvě vypadla

Talentovaná česká tenistka Petra Kvitová neprošla na rozdíl od minulého týdne v Curychu na turnaji v Linci do čtvrtfinále. Po dvouapůlhodinové bitvě dnes podlehla  Francouzce Bartoliové.

 čtěte víc!
OSTATNÍ SPORTY

Zapíše se Kraj do historie?

Zapíše se Kraj do historie?

Rudolf Kraj má před sebou velkou šanci nesmazatelně se zapsat do historie českého boxu. V pátek se v Miláně utká s domácím Giacobbem Fragomenim o profesionální titul mistra světa organizace WBC v polotěžké váhové kategorii.

 čtěte víc!
Formule 1
MOTO GP
Do 250 ccm
Do 125 ccm
NEJČTENĚJŠÍ


© 2001 - 2008 Copyright - Ringier ČR, a. s. a dodavatelé obsahu. ISSN 1213-8991
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru Blesk.cz jsou bez písemného souhlasu Ringier ČR, a. s., zakázány.
* Blesk.cz využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Připomínky a tipy pište na