LoginPo závodní dráze Autodromu Most se v sobotu svezly stovky lidí

Doslova stovky návštěvníků využily v sobotu 27. října možnosti poznat osobně trať mosteckého okruhu. Tradiční Den otevřených dveří byl pojednán především jako testovací jízdy pro širokou veřejnost. Až na menší incidenty byla akce všemi účastníky ohodnocena jako velice úspěšná.
 
Zahajovalo se po desáté hodině a už v tu dobu bylo pracoviště sportovního odboru v obležení zájemců o kupóny opravňující k vyjetí na trať. Jeden kupón za stokorunu umožňoval desetiminutové kroužení po více, než čtyřkilometrové mostecké závodní dráze. Nabídky využili motorističtí fanoušci, vyznavači tuningu, ale i běžní návštěvníci, pro které bylo zajímavou zkušeností poznat osobně trať, na kterou se během sezóny dívají jen z perspektivy diváků na tribunách.  Někteří zapálení motorističtí fanoušci tedy v Mostě prezentovali roztodivně upravené stroje. Nechyběl ani případ, kdy jeden z účastníků dokonce přezul sériový vůz do závodního obutí a zkoušel jak budou jízdním vlastnostem svědčit hladké slicky z měkké směsi.
 
Akci hodnotíme jednoznačně jako vydařenou a jsme rádi, že jsme opět mohli vyhovět tolika zájemcům o seznámení s naší tratí,“ řekl sportovní ředitel Autodromu Most Gerhard Ittner. „Je pravda, že ne všichni dokázali přesně odhadnout míru svých řidičských dovedností a technické hranice podvozků svých většinou sériových aut. Výletů z trati bylo nepočítaně. Došlo i k menším kolizím, když třeba jeden z jezdců po chybě vůz roztočil za zatáčkou a další se mu nedokázal vyhnout. Všechno se ale naštěstí obešlo bez zranění.
 
Dva neukázněné návštěvníky jsme museli bohužel dokonce vykázat z areálu, protože svým vyloženě hazardérským způsobem jízdy byli nebezpeční nejen sobě, ale i ostatním.  Pokusy o neumělé driftování prostě na trať při veřejném testování nepatří,“ dodal Ittner.
 
Akce vzbudila i zájem médií a štáb České televize zde dokonce natočil krátký zpravodajský šot. Den byl zajímavější i o prezentační akci mosteckého CarDo Racing teamu, který vystavoval závodní tahač MAN a pohárovou octavii.
 
Na okruhu bude v následujících týdnech pokračovat řada komerčních testovacích a prezentačních akcí. Sportovní sezóna roku 2007 na Autodromu Most definitivně skončila. Během zimy a začátku jara jsou plánovány některé rekonstrukční práce na trati a infrastruktuře okruhu. Všichni motorističtí fanoušci jsou už nyní srdečně zváni na závody roku  2008.
 
(29.10. 2007)
Vydáno: 29.10.2007 | Vytisknout článek