tuning-autobazár : aktuality : auto news : novinky : webshop : videá : car erotic : fórum : vtipy : pozadia : mapa stránok
ponuka reklamy
akcia
akcia
akcia
akcia
akcia
akcia
P-point » motocykel.sk | tuning.sk | vodicak.sk
tuning shop
Zederlock
Chiptuning tdi

Aktuality

Vyhľadávanie

HĽADAŤ:

Novinky e-mailom

E-MAIL: odber noviniek e-mailom

reklama

Partnerské weby:
reklama
TOPlist

stats
W3Counter Web Stats

Buggyry roztančily truckerský Most

27.Aug.2007

FIA GT Most buggyr
Hned od úvodu ukazovala značka Buggyra, že v Mostě se domácí kůže nedává lacino a Španěl Albacete věděl, že přijel do hodně horkého kotle. Prvnímu kvalifikačnímu závodu vládl náš David Vršecký, který se stroje Buggyra nadělil vitálnímu Španělovi Albacetemu na Manu čtyři desetiny vteřiny. Radost diváků byla zjevná a všichni se těšili na odpolední pohárový závod. Třetí, za hlavními protagonisty skončil Bösiger s další Buggyrou a bramborory zůstaly v rukou Koerbera a Manem. Druhý Čech ve startovním poli – Michal Dolák z Mostu, skončil po třech kolech a za nešťstným koncem jeho Manu stál přívod vzduchu do spojky, který se však díky šikovným mechanikům podařilo opravit. Pohárový závod, jenž dává i více bodů, se však stal záležitostí Španěla Albaceteho, který však nešetřil soupeře vůbec v ničem a občasným střetům se nevyhnul. Druhé místo vybojoval zaslouženě Bösiger na Buggyře a třetí post patřil také vozům z Roudnice a David Vršecký si stupně vítězů náležitě, před domácím publikem, vychutnal. S více, jak 11 vteřinovým odstupem dojel čtvrtý Němec Hahn na Mercedesu a páté místo, v tomto napínavém klání patřilo překvapivě Francouzi Bellockovi na Manu. Ovšem překvapení spíše jezdeckém, protože o jeho stroj se stará starý známý trucker Luc Bernau, který si za volantem těchto monster zažil také, co je to vítězství.

Za nerespektování vlajek si zasloužil diskvalifikaci Němec Hahn. Dolák skončil po tvrdých soubojích s Janiecem na Renaultu dvanáctý, ovšem v konkurenci silnějších motorů Common Rail se dalo mluvit o pěkném umístění. Po pohárovém závodě vypadaly trucky, jak po bitvě u Waterloo a poničené kousky vozů se válely v nejedné zatáčce. Nejhůře snad dopadl Garrett s Vojtíškovým Renaultem a Rakušan Allgäuer. Na opravu techniky měli mechanici celou noc a někteří ji plně využili.

FIA GT Most buggyr
V neděli se jelo před lepší diváckou návštěvou a očekával se opět souboj Buggyry a Španěla Albaceteho s Manem. Po bitvě, kterou účastníci FIA Truck Racing Cupu přededli zaúřadoval nejlépe Markus Bösiger s Buggyrou. Duo od Buggyry doplnil na stupních vítězů druhým místěm náš pilot David Vršecký, který tak znovu ukázal domácím divákům, že na dráze v Mostě umí. Španěl Albacete se tentokrát musel sklonit, před jezdeckým uměním pilotů z Roudnické stáje a třetí místo patřilo právě jeho Manu. Po souboji s Levettem na novějším Manu skončil druhý z Čechů na jedenáctém místě mezi truckerskou špičkou. V noci opravený diferenciál poslouchal otrochu lépe.

Pohárový závod, který uzavřel velmi podařený závodní víkend, nakonec vyhrál Bösiger na Buggyře. Několik nemilosrdných soubojů však předvedli Albacete a do té doby čistě jedoucí duo Bösiger a Vršecký, který díky tomuto incidentu závod nedokončil a diváci ho odměnili hromadným aplausem na otevřené scéně.

Tento souboj však skončil u odvolacího soudu FIA, a tak je současná podoba výsledkové listiny zatím neofociální, do doby, než odvolací výbor FIA rozhodne.

Pokud rozhodne tak, jak je zatím uvedeno ve výsledkové listině, tak se Michal Dolák, který byl v cíli jako nejlepší český trucker, posune na osmé místo, čímž by zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek. O velký rozruch se však postarala dvojice Koerber-Bellock, kteří zápolili o třetí místo tak dlouho, až se do sebe vzájemně zaklesli a skončili na poměrně dlouhou dobu mimo startovní dráhu. V celkovém pořadí se pak oba borci propadli až do hloubky pole.

Doplňkové závody ČP Škoda Octávia, Sports Car Challenge a BMW 1 Challenge nadchly svou úrovní i počtem startujících a velmi významně tak přispěly, spolu s báječnými diváky, ke krásnému víkendu v Mostě.

Fotogaléria FIA GT závodných ťahačov::

preview
preview
preview

gallery


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

ZÁVODY, RELY a PRETEKY

27.Aug.2007

Volajte, píšte alebo faxujte.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Vláďa Rožánek
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!
DiskusiaTento dokument bol prečítaný 49x, hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Webshop | Kontakt