e-sport.cz
dot
dot
dot dot dot
dot
Dnešní datum: 01. 09. 2007
dot
dot dot dot dot
dot dot dot
dot dot dot
dot
Menu
Rubriky
Přihlášení čtenáře:

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Neznámý čtenář
Redakční info:

e-Sport.cz
Sportovní přehled

ISSN 1801-0679


Články neprocházejí jazykovou korekturou.


Sportovní Přehled
Vstup pro autory

© V. Sýkora - UPO,
1998-2006

Archiv článků magazínu e-sport.cz do května 2004
dot

 

Z fotogalerie:


 

Buggyry roztančily truckerský Most

Motorismus 28. 08. 2007
Truck Prix - Most 2007 (foto: RNDr V. Sýkora) Truckerský svět se o víkendu přestěhoval na autodrom do Mostu, kde 53tisíc diváků drželo palce Buggyrám, s Vršeckým a Bösigerem, ale i domácímu Dolákovi z Mostu.


Hned od úvodu ukazovala značka Buggyra, že v Mostě se domácí kůže nedává lacino a Španěl Albacete věděl, že přijel do hodně horkého kotle. Prvnímu kvalifikačnímu závodu vládl náš David Vršecký, který se stroje Buggyra nadělil vitálnímu Španělovi Albacetemu na Manu čtyři desetiny vteřiny. Radost diváků byla zjevná a všichni se těšili na odpolední pohárový závod. Třetí, za hlavními protagonisty skončil Bösiger s další Buggyrou a bramborory zůstaly v rukou Koerbera a Manem. Druhý Čech ve startovním poli – Michal Dolák z Mostu, skončil po třech kolech a za nešťstným koncem jeho Manu stál přívod vzduchu do spojky, který se však díky šikovným mechanikům podařilo opravit.
Truck Prix - Most 2007 (foto: RNDr V. Sýkora)

Pohárový závod, jenž dává i více bodů, se však stal záležitostí Španěla Albaceteho, který však nešetřil soupeře vůbec v ničem a občasným střetům se nevyhnul. Druhé místo vybojoval zaslouženě Bösiger na Buggyře a třetí post patřil také vozům z Roudnice a David Vršecký si stupně vítězů náležitě, před domácím publikem, vychutnal. S více, jak 11 vteřinovým odstupem dojel čtvrtý Němec Hahn na Mercedesu a páté místo, v tomto napínavém klání patřilo překvapivě Francouzi Bellockovi na Manu. Ovšem překvapení spíše jezdeckém, protože o jeho stroj se stará starý známý trucker Luc Bernau, který si za volantem těchto monster zažil také, co je to vítězství. Za nerespektování vlajek si zasloužil diskvalifikaci Němec Hahn. Dolák skončil po tvrdých soubojích s Janiecem na Renaultu dvanáctý, ovšem v konkurenci silnějších motorů Common Rail se dalo mluvit o pěkném umístění. Po pohárovém závodě vypadaly trucky, jak po bitvě u Waterloo a poničené kousky vozů se válely v nejedné zatáčce. Nejhůře snad dopadl Garrett s Vojtíškovým Renaultem a Rakušan Allgäuer. Na opravu techniky měli mechanici celou noc a někteří ji plně využili.
Truck Prix - Most 2007 (foto: RNDr V. Sýkora)

V neděli se jelo před lepší diváckou návštěvou a očekával se opět souboj Buggyry a Španěla Albaceteho s Manem. Po bitvě, kterou účastníci FIA Truck Racing Cupu přededli zaúřadoval nejlépe Markus Bösiger s Buggyrou. Duo od Buggyry doplnil na stupních vítězů druhým místěm náš pilot David Vršecký, který tak znovu ukázal domácím divákům, že na dráze v Mostě umí. Španěl Albacete se tentokrát musel sklonit, před jezdeckým uměním pilotů z Roudnické stáje a třetí místo patřilo právě jeho Manu. Po souboji s Levettem na novějším Manu skončil druhý z Čechů na jedenáctém místě mezi truckerskou špičkou. V noci opravený diferenciál poslouchal otrochu lépe.
Truck Prix - Most 2007 (foto: RNDr V. Sýkora)

Pohárový závod, který uzavřel velmi podařený závodní víkend, nakonec vyhrál Bösiger na Buggyře. Několik nemilosrdných soubojů však předvedli Albacete a do té doby čistě jedoucí duo Bösiger a Vršecký, který díky tomuto incidentu závod nedokončil a diváci ho odměnili hromadným aplausem na otevřené scéně. Tento souboj však skončil u odvolacího soudu FIA, a tak je současná podoba výsledkové listiny zatím neofociální, do doby, než odvolací výbor FIA rozhodne. Pokud rozhodne tak, jak je zatím uvedeno ve výsledkové listině, tak se Michal Dolák, který byl v cíli jako nejlepší český trucker, posune na osmé místo, čímž by zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek.
O velký rozruch se však postarala dvojice Koerber-Bellock, kteří zápolili o třetí místo tak dlouho, až se do sebe vzájemně zaklesli a skončili na poměrně dlouhou dobu mimo startovní dráhu. V celkovém pořadí se pak oba borci propadli až do hloubky pole.
Truck Prix - Most 2007 (foto: RNDr V. Sýkora)

Doplňkové závody ČP Škoda Octávia, Sports Car Challenge a BMW 1 Challenge nadchly svou úrovní i počtem startujících a velmi významně tak přispěly, spolu s báječnými diváky, ke krásnému víkendu v Mostě.

Vláďa Rožánek
Foto: RNDr V. Sýkora

Autor: V. Rožánek | Informační e-mailVytisknout článek
dot
Partneři serveru
ČSTV

Novinky
25.08.2007: MATADOR CZECH TRUCK PRIX
první fotogalerii ze sobotních závodů nalezneteze
ZDE

22.08.2007: Veteráni z Krásné Lípy
Nádherné automobily minulosti zachytil v Krásné Lípě na Rallye Sachsen Classic Vláďa Rožánek.
-- Fotogalerie --

13.08.2007: Prague Whitewater Rodeo 2007
Několik obrázků ze sobotního zápolení dvou známých pražských kajakářů Dušana a Honzy Bubníkových.
-- fotogalerie --

:: Sport iDNES.cz – Největší sportovní portál na českém internetu ::


Čech: Brankářova příliš hlučná samota
Byť obklopen spoustou dalších hráčů, je brankář stále sám. Jako by byl jiným "živočišným druhem" než ostatní hráči na trávníku. A zdaleka to není jen tím, že má jako jediný při hře povoleno používat ruce. "Jsem součástí mužstva, ale pořád vlastně osamocen," souhlasí Petr Čech.

V testech byl nejlepší McLaren
Čtyřdenní testy v Monze před Velkou cenou Itálie na stejné trati, na které se pojede už příští týden další závod mistrovství světa, patřily McLarenu. Tým zkoušel šasi s novým zadním křídlem s nízkým přítlakem vyrobené speciálně pro nadcházející podnik. Absolutně nejrychlejší čas zajel hned druhý den ve středu mistr světa Fernando Alonso.

Skifař Synek si dojel pro světové stříbro
Český skifař Ondřej Synek si odveze z mistrovství světa v Mnichově stříbrnou medaili. Po dvou třetích místech z posledních šampionátů nestačil tentokrát ve finálovém závodě jen na Novozélanďana Maheho Drysdala. Ten v bavorské metropoli završil zlatý hattrick.

Boleslavští věří, že mohou Palermo vyřadit
Výlet na Sicílii čeká v prvním kole Poháru UEFA fotbalisty Mladé Boleslavi. O postup do základní skupiny se utkají s Palermem. "Spolu s anglickým Blackburnem to byl nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli dostat. Přesto věřím, že šanci na postup máme," řekl boleslavský trenér Luděk Zajíc.

Americkou kvalifikaci čekají klíčové zápasy
Americký kvalifikační turnaj na OH 2008 v Pekingu dospěl do své klíčové fáze - dnes se v Las Vegas odehrají obě semifinálová utkání, která rozhodnou o postupujících. V prvních z nich se očekává velmi vyrovnaná bitva mezi Argentinou a Brazílií, ve druhém pak nastoupí velký favorit USA proti Portoriku.


:: Aktuálně.cz ::


Po 8 disciplínách je Šebrle stále třetí
I po překážkách, disku a tyči drží Šebrle bronzovou příčku

Skifař Synek vybojoval světové stříbro
Veslař zajel v Mnichově životní maximum

Přímé přenosy ze stadionů: zápasy 1. i 2. ligy
Sledujte nové on line přenosy Aktuálně.cz

Teplice Fenina neprodají, mohly mít víc než za Šimůnka
Nikdo nechtěl akceptovat teplické požadavky

Český zlatý důl: Oštěpaři předstihli desetiboj
Špotáková je šampionkou, Šebrle může srovnat skóre


Fotogalerie
dot
dot dot dot   dot dot dot
dot dot dot dot dot dot dot
dot © V.Sýkora - UPO, 1998-2006 | redakční systém phpRS | webmaster dot