Dnes má svátek
Emil
zítra Vladimír
Aktuální téma: Mezinárodní autosalon Brno 9. - 14. června 2007 úterý 22.5.2007  20:21

Dolák ze Zolderu z Belgie o víkendu s pěti body

Na těžké trati v Zolderu se představil znovu i Michal Dolák z Mostu s tahačem MAN při FIA TRC 2007 a odvezl si domů 5 bodů..

Ačkoliv jezdec na této trati nikdy nestartoval, dařilo se mu lépe, než na úvodním podniku v Barceloně, kde vybojoval jen 2 body. Belgický okruh v Zolderu zrovna nepatří mezi nejpříjemnější, ale Michal Dolák se s ním seznámil vcelku dobře. Do měřeného tréninku jel však jeho vůz až mezi slabšími piloty a jeden z nich před Dolákem sestřelil bariéru z gum, a tak si náš pilot trochu rozhodil geometrii vozu, ale zajel slušný 11 čas.

V prvním závodě Michal dostal několik ran a výsledkem kvalifikačního závodu pak bylo 12. místo z 25 vozů na startu. V pohárovém závodě se mu dařilo lépe a osmé místo znamenalo příslib dalších evropských bodů i v neděli. Při sobotním závodě byl Michal jedním z nejlepších pilotů, kteří ještě používají loňské motory, ostatní disponují novějšími motory Common rail, s jiným a účinnějším vstřikováním. Za jeho zády nakonec zůstal jak Joseph Adua, tak i dřívější mistr Evropy Stuart Oliver na MANu.

Nedělní kvalifikace přinesla CarDo Racing Teamu další body v podobě devátého místa a Dolákovi souboje s Aduou zvedali ze sedadel nejednoho diváka, však také taháč utrpěl několik zářezů. Pohárový závod však body nepřinesl, na vině tentokráte byl mezikus mezi restriktorem a turbem, kde si i přes veškerou kontrolu před závodem, motor přisával vzduch.

Výsledky FIA TRC Zolder:

Sobota:

  • Kvalifikační závod - Bösiger, Hahn, Albacete – 12. Dolák
  • Pohárový závod - Bösiger, Vršecký, Albacete – 8. Dolák

Neděle:

  • Kvalifikační závod - Bösiger, Hahn, Koerber – 9. Dolák
  • Pohárový závod - Bösiger, Hahn, Albacete – Dolák dsc.

Celkově, po dvou odjetých závodech patří mosteckému Dolákovi 12. místo se 7 body.

Vláďa Rožánek, Foto: CDRT a.s.

22. května 2007, jas


Běžný účet bez poplatků? Existuje! vedení účtu zdarma ? platební karta zdarma - internetbanking zdarma - příchozí i odchozí standardní platby zdarma
Google

Hodnocení

Vaše hodnocení článku:

ISSN 1213-709X, © 1999-2007 Rubín s.r.o.