ČTSA - Česká tisková sportovní agentura ČTSA - na hlavní stránku
rožánek,, 1.5.2007, sport: Motorsport, kategorie: zpravodajství

Na Rechbergu skončil Krámský na čtvrtém místě.


Na Rechbergu skončil Krámský na čtvrtém místě.Na kopci v Rechbergu se letos opět rozezněly motory účastníků ME v závodech do vrchu. Po nevydařeném úvodu v Itálii na Monte Erice, proběhlo v Rakousku regulérní zahájení sezóny evropských vrchařů. Obě dvě jízdy, které se v Rechbergu jely, opanoval vloni těžce pochroumaný Ander Vilarino ze Španělska s formulí Reynard F3000 Mugen. Druhému Bormolinimu na Reynardu 95 F3000 nadělil v součtu přes 6 sekund. V celkovém pořadí si pak pro bronz dojel Maďar Laszlo Szasz na dalším stroji F3000. Štěstí se usmálo i na Jilemnického Ing. Otakara Krámského, když se svým Reynardem K-07 získal čtvrté místo. Za svými zády tak nechal i Napioneho a Waldyho s Nevěřilem, tomu tak vrátil porážku z domácího šampionátu. Velmi pěkné osmé místo odvezl z Rakouska Milan Svoboda, když s Dallarou STV 2000 dokázal porazit i F3000 Cinelliho, Stankoviče a Manginiho.


Prototypům skupiny CN vládl Němec Weidinger na Oselle P20S BMW, před druhým Öppingerem a Španělem Andersem Vilarinem s Normou M20.Upraveným vozům skupiny A kraloval Ital Bicciato s Lancerem, druhé místo na stupních vítězů patří A. Hilgerovi s BMW E36 a třetí místo odvezl z Rechbergu, nám dobře známí pilot Nico Pulič, který letos vyměnil trucky za kopce.

Takzvaným ,,Enkům,, dominoval Slovák Jureňa, před mladým Jakešem, který začíná v Evropě ukazovat růžky. Třetí byl další Slovák Strnad. Všichni tři jeli na různých evolucích vozu Mitsubishi Lancer. Skupina SP patřila plně Davidu Losmanovi, který se svým Peugeotem 306 SP z CarDo Racing Teamu dojel zaslouženě pro plné body. Do výfuku mu koukala nejen Jermanová, ale také třetí Los. Z Losmanovi největší konkurence nedojeli Vojáček s Jermanem. Celkem byli Češi v Evropě hodně vidět a dali dobrou vizitku na úvod sezóny 2007.

Výsledky z Rechbergu (celkově):

Ander Vilarino (E) Reynard F3000 Mugen

Fausto Bormolini (I) Reynard 95 D F3000

Laszlo Szasz (H) Reynard F3000 Zytek

Ing. Otakar Krámský (CZ) Reynard K-07

Renzo Napione (I) Nippon Reynard F3000.

© Copyright ČTSA 2006 | ctsa@ctsa.cz TOPlist

Sportsbook: providing a reliable, secure and legal sports betting service to millions of satisfied online betting customers world wide.