ANKETA

*Chcete být okamžitě informováni o novinkách na našich stránkách? Vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

 HOME > ARCHÍV > Závody

Na Rechbergu čtvrtý Krámský (01.05.2007)

Na kopci v Rechbergu se letos opět rozezněly motory účastníků ME v závodech do vrchu.
Po nevydařeném úvodu v Itálii na Monte Erice, proběhlo v Rakousku regulérní zahájení sezóny evropských vrchařů.

Obě dvě jízdy, které se v Rechbergu jely, opanoval vloni těžce pochroumaný Ander Vilarino ze Španělska s formulí Reynard F3000 Mugen. Druhému Bormolinimu na Reynardu 95 F3000 nadělil v součtu přes 6 sekund. V celkovém pořadí si pak pro bronz dojel Maďar Laszlo Szasz na dalším stroji F3000. Štěstí se usmálo i na Jilemnického Ing. Otakara Krámského, když se svým Reynardem K-07 získal čtvrté místo. Za svými zády tak nechal i Napioneho a  Waldyho s Nevěřilem, tomu tak vrátil porážku z domácího šampionátu. Velmi pěkné osmé místo odvezl z Rakouska Milan Svoboda, když s Dallarou STV 2000 dokázal porazit i F3000 Cinelliho, Stankoviče a Manginiho.
Prototypům skupiny CN vládl Němec Weidinger na Oselle P20S BMW, před druhým Öppingerem a Španělem Andersem Vilarinem s Normou M20.

Upraveným vozům skupiny A kraloval Ital Bicciato s Lancerem, druhé místo na stupních vítězů patří A. Hilgerovi s BMW E36 a třetí místo odvezl z Rechbergu, nám dobře známí pilot Nico Pulič, který letos vyměnil trucky za kopce.
Takzvaným ,,Enkům,, dominoval Slovák Jureňa, před mladým Jakešem, který začíná v Evropě ukazovat růžky. Třetí byl další Slovák Strnad. Všichni tři jeli na různých evolucích vozu Mitsubishi Lancer.
 Skupina SP patřila plně Davidu Losmanovi, který se svým Peugeotem 306 SP z CarDo Racing Teamu dojel zaslouženě pro plné body. Do výfuku mu koukala nejen Jermanová, ale také třetí Los. Z Losmanovi největší konkurence nedojeli Vojáček s Jermanem.
Celkem byli Češi v Evropě hodně vidět a dali dobrou vizitku na úvod sezóny 2007.

Výsledky z Rechbergu (celkově):

Ander Vilarino (E) Reynard F3000 Mugen
Fausto Bormolini (I) Reynard 95 D F3000
Laszlo Szasz (H) Reynard F3000 Zytek
Ing. Otakar Krámský (CZ) Reynard K-07
Renzo Napione (I) Nippon Reynard F3000

Text: Vláďa Rožánek
Foto: Antonín Malý

 

Na Rechbergu čtvrtý Krámský

zpět na seznam všech novinek