ČTSA - Česká tisková sportovní agentura ČTSA - na hlavní stránku
Vl.Rožánek,CarDo Racing Team a.s., 30.3.2007, sport: Motorsport, kategorie: sportovní akce

Ve Španělsku začíná sezóna pro CarDo Racing.


Ve Španělsku začíná sezóna  pro CarDo Racing.Mladý mostecký pilot Michal Dolák míří, stejně jako ostatní účastníci do Barcelony na první závod FIA Truck Racing Cup 2007. Jeho truck značky MAN 410 TGA testoval naposledy před závody na domácím autodromu v Mostě, který pilot zná. Několik ostrých kol absolvoval po boku Švýcara Markuse Bösigera, který patří k ostříleným truckovým závodníkům ve FIA TRC. Testování proběhlo úspěšně a pilot si postupně zvyká na nové závodní náčiní, které vyzkouší v letošní ostré konkurenci při prvním závodě na okruhu Catalunia.


CarDo Racing startuje na okruzích od roku 1999, kdy v jeho barvách startovali Karel Patočka, Jan Žemba a Luděk Měkuta, společně s nimi přičichá k závodům na okruzích tehdy šestnáctiletý Michal Dolák v závodech Škoda Pick-up. Tým v roce 2001 doplnil i nynější jezdec David Losman a Jiří Parma, kteří startují za tým v závodech do vrchu. V roce 2002 usedá Michal spolu s Danem Suchým do BMW 3,2 na okruzích, ze kterých si odvezli 3. a 4. místo a přichází nabídka na Porsche 996 s Janem Vonkou při GT 2002, se kterým bohužel cíl neviděli, ale ukázal cestu, kterou se mladý pilot vydal do dalších let.

V roce 2003 se v mostecké dílně objevil silný stroj PRC BMW 3,0, který v republikových závodech na okruzích nechává za sebou i Mercedes Benz DTM Ing. Charouze. Dalším rokem jsou prototypy zakázané a Michal jezdil Euroserii Sports Car Challenge a získal velmi cenné 3. místo v první - nejsilnější divizi. V loňském roce stáj Cardo Racing zakoupila stroj PRC Ford Cosworth 3,5ltr. se kterým však neodjela mnoho závodů, kvůli technickým potížím s motorem. Proto se majitel stáje pan Karel Dolák rozhodl za přispění CSMS letos provozovat truck MAN 410 TGA, který pojede včele s Michalem Dolákem FIA Truck Racing Cup.

Specifikace vozu:

Karoserie – MAN TGA

Motor – MAN D 2866, 12000ccm

Vznětový šestiválec

Váha – 5500Kg

Manuální převodovka ZF

Max. rychlost omezena na 160Km/h

Jezdec:

Michal Dolák

Narozen 19.6.84

Bydliště: Most

Záliby: Motorsport, PC, cyklistika, plavání

Největší úspěchy:

3. místo v Divizi 1 Euroserie SSC 2004

2. místo v celkovém pořadí BMW 1 Challege 2006

3. místo v Divizi 4 nad 2000 cm3 v sezóně 2002

© Copyright ČTSA 2006 | ctsa@ctsa.cz TOPlist

Sportsbook: providing a reliable, secure and legal sports betting service to millions of satisfied online betting customers world wide.