ČTSA - Česká tisková sportovní agentura ČTSA - na hlavní stránku
Vl.Rožánek,CarDo Racing Team a.s., 5.2.2007, sport: Motorsport, kategorie: sportovní akce

Michal Dolák bude jezdit s truckem MAN TGA 410 A.


Michal Dolák bude jezdit s truckem MAN TGA 410 A.Po loňském testování v týmu Stanislava Matějovského se vedení CarDo Racing Teamu rozhodlo odkoupit a provozovat ve spolupráci s ČSMS v letošní sezóně závodní tahač M.A.N TGA 410 A, se kterým v loňské sezóně skončil Adam Lacko na 8.místě, s tímto vozem se zúčastní v letošním roce evropského šampionátu trucků FIA ETRC 2007.


Pilotem tahače v týmu C.D.R.T. a.s. bude Michal Dolák, jehož jezdecké začátky sahají do roku 2000, kdy závodil se Škodou Pick-Up ve stejnojmenném závodním seriálu. Po té startoval s Danem Suchým ve vytrvalostních závodech s vozy BMW a v konečném pořadí nad 2000 cm3 skončili na třetím místě. Ve FIA GT 2002 se objevil již jako sedmnáctiletý na voze Porsche GT 911.

V následujících letech pilotoval prototypy v nejsilnějších divizích s motory BMW M3 a Ford Cosworth F1. Mezi jeho největší úspěchy po vítězstvích na domácích a zahraničních tratích, lze zařadit celkové třetí místo v roce 2004 a páté místo v roce 2005 v Euroserii Sports Car Challenge. Pravidelnými starty s Robertem Šenkýřem ve vytrvalostních závodech s BMW GTR se zařadil mezi soupeře, se kterým se musí počítat jak v měřených trénincích, tak i na stupních vítězů. Nelze zapomenout ani na celkové druhé místo v loňském BWM 1 Challenge.

V letošním roce si tedy Michal Dolák vyzkouší zatím nepoznanou techniku závodního tahače, kdy po prvních testovacích kolech zaostal o necelé dvě sekundy za nejrychlejším kolem trucků na mosteckém AMD. Velkou neznámou letošní sezóny bude ale pro jezdce poznávání nových tratí a kontaktní souboje nárazník na nárazník.

© Copyright ČTSA 2006 | ctsa@ctsa.cz TOPlist

Sportsbook: providing a reliable, secure and legal sports betting service to millions of satisfied online betting customers world wide.