Homeautomedia.cz
 
 
Zpět na úvodní stránku

Michal Dolák s truckem MAN TGA 410 A !!
     31.1.2007 06:51 - Vladimír Rožánek


Po loňském testování v týmu Stanislava Matějovského se vedení CarDo Racing Teamu rozhodlo odkoupit a provozovat ve spolupráci s ČSMS v letošní sezóně závodní tahač M.A.N TGA 410 A, se kterým v loňské sezóně skončil Adam Lacko na 8.místě.

 

Zúčastní se s ním evropského šampionátu trucků FIA ETRC 2007.

 

Pilotem tahače v týmu C.D.R.T. a.s. bude Michal Dolák, jehož jezdecké začátky sahají do roku 2000, kdy závodil se Škodou Pick-Up ve stejnojmenném závodním seriálu.

 

Poté startoval s Danem Suchým ve vytrvalostních závodech s vozy BMW a v konečném pořadí nad 2000 skončili na 3. místě. Ve FIA GT 2002 se objevil již jako 17-ti letý s Porsche GT 911.

 

V následujících letech pilotoval prototypy v nejsilnějších divizích s motory BMW M3 a Ford Cosworth F1. Mezi jeho největší úspěchy po vítězstvích na domácích tratích lze zařadit celkové 3. místo v roce 2004 a 5. místo v roce 2005 v Euroserii Sports Car Challenge.

 

Pravidelnými starty s Robertem Šenkýřem ve vytrvalostních závodech s BMW GTR se zařadil mezi soupeře, se kterým se musí počítat jak v měřených trénincích, tak i na stupních vítězů. Zapomenout nesmíme také na celkové druhé místo v loňském BWM 1 Challenge.

 

V letošním roce si tedy Michal Dolák vyzkouší zatím nepoznanou techniku závodního tahače, kdy po prvních testovacích kolech zaostal o necelé 2 s za nejrychlejším kolem trucků na mosteckém AMD. Velkou neznámou letošní sezóny bude ale pro jezdce poznávání nových tratí a kontaktní souboje nárazník na nárazník.

 

Vláďa Rožánek

 

CarDo Racing Team a.s.

Tisková zpráva


 
 
Fotogalerie:   Testy Michala Doláka s truckem Man

 
 

© - kontakt: dotazy@car.cz - RSS/XML verze serveru
Powered by GALANCE Web Publisher ver. 3.0.0