přihlášení do systému  
jméno 
heslo 
  [nový uživatel]  
 OKRUHY 
24.10.2006  Brněnský Epilog pro Mercedes DTM
Poslední závod sezóny máme za sebou a prvenství v něm odváží opět bezkonkurenční Mercedes Benz CLK DTM.
Vítězná posádka ve složení Nimč-Lacko-Rosina-Gusenbauer zajela celkem v šestihodinovém vytrvalostním závodě 163 okruhů.  Druhý Mercedes stáje AMG 3000 Mercedes nestartoval a díky poruše jsme neviděli ani Pagani Zonda, který měl být ozdobou Alfa Romeo Epilogu.
Konkurence se však sešla řádná, několik zahraničních vozů BMW , Dieter Quester startoval s BMW Z4 Coupe a do Brna zavítal i velmi úspěšný tým z FIA GT – JMB Racing s Ferrari 360 Modena GTC s posádkou Macari-Wilson-Aucott.
Na prázdno nevyšla ani posádka Wright-Redhouse-Walker, která již několik představení v Brně absolvovala. Tentokrát na jejich BMW E46 GTR zbylo sedmé místo, což díky velké konkurenci nebylo až tak špatné.
Z našich domácích pilotů zajel nejlépe první Mercedes, další ryze česká posádka ve složení Šenkýř-Dolák-Fried skončila se svým BMW GTR V6 na místě desátém, když se vůz projel i kačírkem.  Ve dvoulitrové třídě opět vládlo Audi A4 ST ve složení Šedivý-Forman-Janiš-Páral, absolvovali s ním celkem 148 okruhů. Čtrnáctistovkám celkem s přehledem dominovala Fábia s Hájkovou-Hájkem a Navrátilem. Špatně ovšem nejely ani vozy BMW 130i ze seriálu BMW 1 Challenge, se kterými startovali především zahraniční piloti z Ruska a Slovinska.
 
Výsledky AR Epilog 2006 BRNO:
 
Nimč/Lacko/Rosina/Gusenbauer – Mercedes Benz CLK DTM
Quester/Werner/Janiš – BMW Z4 Coupe
Bezák/Studenič – Porsche 911 GT3 CUP
Machánek/Racz/Konopka – Porsche 911 GT3 RSR
Lichtner-Hoyer/Wendlinger/Graham – BMW M3 E36 GTR
Macari/Wilson/Aucott  -Ferrari 360 Modena GTC
Wright/Redhouse/Walker – BMW E46 GTRS
Peham/Schmittor – Porsche 996 GT3 CUP
Hardman/Leventis – BMW M3
Šenkýř/Dolák/Fried – BMW M3 GTR V6
 
Okruhová sezóna je u konce a nám přes zimu nezbývá, než se těšit na tu další v roce 2007.
 

 
Rožánek.V

Zpět