e-sport.cz
Dnešní datum: 02. 10. 2006
Menu
Rubriky
Přihlášení čtenáře:

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Neznámý čtenář
Redakční info:

e-Sport.cz
Sportovní přehled

ISSN 1801-0679


Články neprocházejí jazykovou korekturou.


Sportovní Přehled
Vstup pro autory

© V. Sýkora - UPO,
1998-2006

Archiv článků magazínu e-sport.cz do května 2004

 

Z fotogalerie:


 

VIP den CarDo s Chantal Poullain

Motorismus 30. 09. 2006
Chantal Poullain (foto: Milan Bydžovský)Na mosteckém automotodromu se ve čtvrtek 28.9. konal VIP den CarDo Racing. K vidění byl nejen prototyp PRC vybavený pohonnou jednotkou z formule 1, ale také velmi rychlé BMW GTR V6 dvojnásobného mistra Evropy Roberta Šenkýře.
Pražský jezdec David Losman přivezl do Mostu Peugeot 306 SP, se kterým letos vybojoval sedmé místo v Evropě a probojoval se tak do národního týmu. Na akci nemohl chybět vůz BMW 130i Challenge, se kterým letos velmi pěkně jezdí Michal Dolák. Tentokrát se v Mostě svezla i Chantal Poullain, která již má své závodnické začátky za sebou v jiných seriálech.


Chantal Poullain (foto: Milan Bydžovský)Závody jsou jako droga, když je zkusíte stále se k nim vracíte. To právě dnes potvrdila i Chantal Poullain při testování na Mosteckém autodromu! Již minulý víkend byla na Masarykově okruhu při Podzimní ceně Brna, kde s pomocí Jakuba Jandy prezentovala nadaci Archu Chantal. Potkala zde „staré“ známé z dob, kdy se úspěšně proháněla po okruzích s Fordem Fiesta. Od té doby uplynuly již tři roky a touha k usednutí zpět do ostrého závodního vozu je čím dál tím větší.
Chantal Poullain (foto: V. Rožánek)

Nabídka přišla z BMW 1 Challenge, od kterého přijala pozvání na svůj možný návrat. Předběžně byl dohodnutý start při A1 Grand Prix v Brně, ale Chantal se nechce jen tak vozit, nýbrž závodit. Chantal Poullain (foto: Milan Bydžovský)Kdybych si se „stotřicítkou“ nerozuměla radši nepojedu, jen tak se plácat po okruhu nechci.“ Proto nyní přijela s týmem Cardo na mostecký okruh otestovat svou novou zbraň – BMW 130i Challenge. Pod kapotou „bavoráku“ se skrývá třílitrový šestiválec s 280-ti koňmi, což je víc než dvojnásobek naposledy řízeného závodního vozu Ford Fiesty. Navíc si Chantal musela zvykat na zadní náhon z kterého byla z počátku rozpačitá. K negativu přispíval ještě fakt, že trať byla po nočním dešti po dobu testu navlhlá.

Ke konci dvouhodinového testu Chantal zajížděla časy o necelé čtyři vteřiny horší než je nejlepší čas jezdců ze špičky BMW 1 Challenge. „Hlavně z počátku jsem byla hodně v rozpacích, vůz se úplně jinak chová, ale začínám si na něj zvykat škoda že je už dnes konec. Stále nejsem ještě rozhodnutá zda pojedu, více nám napoví další testy.“ Je ale známo, že když nasadí jezdec nové pneu, jeho čas se rázem zlepší o dvě vteřinky a po dalších testech by se Chantal mohla hodně přiblížit i vedoucímu poli závodníků v BMW 1 Challenge.
Chantal Poullain (foto: Milan Bydžovský)

Autor: redakce | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Milan Bydžovský a Vláďa Rožánek
Partneři serveru

ČSTV

Press-Photo. net

Novinky
29.09.2006: Live For Speed
v Čechách má novou doménu. Informace o ligách a všem důležitém kolem těchto perfektních závodů na simulátorech nyní najdete na adrese http://www.czechlfs.net/.

24.09.2006: Boxlakros - U15

Nová fotogalerie - Boxlakrosová liga juniorů a žáků 2006 - utkání  LCC Radotín - LC Jižní Město.10.09.2006: JOYRIDE 2006
fotogalerii z JOYRIDE 2006 naleznete zde
Z fotogalerie:
Interkros 19

Doporučujeme:

Informační portál o minigolfu

Česká asociace inline hokeje

cestování a dovolená


Oblečení pro rozhodčí

Závodní tým - LiveForSpeed
 
© V.Sýkora - UPO, 1998-2006 | redakční systém phpRS | webmaster