Závody do vrchuZávody na okruzíchKW BergCupLaudon - závod do vrchuNárodní formule
  c i r c l e s   o v e r l o a d e d
 
 Profi
 Hobby
 Kdo je kdo
 Kalendáře
 Výsledky
 Fotogalerie
 Videogalerie
 Wallpapers
 Diskuze
 Bazar
Chcete dostávat novinky
do své mailové schránky?

   Dolák se Šenkýřem druzí ve vytrvalostním závodě

Kapkami deště posázený mostecký okruh hostil o víkendu další část závodů MMČR v závodech na okruzích. Zúčastnil se ho i domácí závodník Michal Dolák z CarDo racing, a to jak ve vytrvalostním závodě, tak i v novém seriálu BMW 1 Challenge který přinesl na naše okruhy nový vítr.

V sobotním vytrvalostním závodě startoval domácí mostecký pilot společně s Robertem Šenkýřem na voze BMW GTR v týmu Matador Motorsport. Tréninky se pro tuto dvojici

mnoho nevyvedly a kvůli porouchanému diferenciálu muselo BMW startovat až z poslední řady ve startovním poli, které čítalo kolem 30-ti vozů.

Jako první usedl za volant BMW GTR Michal Dolák a začátek závodu zvládl skvěle, i když se musel prokousávat polem pomalejších vozů. Na čele se zatím usadil Janiš s Mercedesem, pronásledován Bezákem a Kačírkem s dalším BMW GTR V8. Mercedes se postupem času vytratil ze závodní dráhy a po Kačírkově zpomalení opanoval čelo Bezák na Porsche a hned za ním jelo BMW Matador Motorsportu se Šenkýřem a Dolákem. Druhé místo si do cíle závodu již uhájily před BMW GTR V8, a tak mají oba jezdci další důvod k radosti. Navíc po sobotním vytrvalostním závodě vedli klasifikaci MMČR D4. Robert Šenkýř pak ještě v nedělním sprintu startoval znovu, ale po přejetí plastové kuželky vůz zaznamenal drobný únik oleje a přední část vozu byla velmi poškozená, obsadil proto až 9. místo.

 

V BMW 1 Challenge se Michalovi nepovedl sobotní závod, do kterého startoval, jako vedoucí muž pořadí. Po startu ze zadních pozic se na vodě dokázal propracovat až na páté místo, ale po smyku ve spodní části trati vylétl mimo trať, kde už zůstal stát a závod pro něj skončil odtažením do depa. V neděli si však chuť vylepšil bramborovou medailí, i když to chvílemi vypadalo i na lepší umístění, jenže jeho soupeř Martin Matzke se dvakrát vrátil z kačírku na závodní dráhu včas.

 

Další závody BMW 1 Challenge a MMČR D4 v závodech na okruzích uvidíme zhruba za měsíc při Škoda Octávia víkendu právě zde v Mostě.

 

Vláďa Rožánek

CarDo Racing

verze k vytištění


Další články v kategorii

 Dan Michl - Vítězství do roka a do dne
 BMW 1: Situace se vyrovnává
 BMW1: Podruhé 1.Honzík
 "Bavoráků" přibývá
 Kart Arena Racing Team – sobota stříbro a v neděli pouze bronz

Vyjádřete svůj názor k tématu


27.5.2006
Automotodrom Brno FIA GT

Závodní volno
Kdy se konal první závod na hoře jménem Pikes Peak ?
1899
1901
1906
1916
1932
1938
copyright autosportmedia.eu  ::  webdesign, developing and hosting by missoftware  ::  server je napojen na redakční systém autosportmedia.eu