theme
HOME
PROFIL
FOTO
ODKAZY
DOWNLOAD
RACING
ARCHÍV
 
xxxxx
SlovenskyEnglish
poslední aktualizace: 7.4.2006        každý týden novinky ... zaregistrujte se
Závody
E-SHOPE-SHOP
Cena zboží:
Cena dopravy:
SLEVYSLEVY
SORTIMENT TUNINGUSORTIMENT TUNINGU
VÝPRODEJ SKLADU !!!VÝPRODEJ SKLADU !!!
ZNAČKA AUTOMOBILUZNAČKA AUTOMOBILU
VELKOOBCHODVELKOOBCHOD
OBLÍBENÉ ZBOŽÍOBLÍBENÉ ZBOŽÍ
TOP 10 článkyTOP 10 články
ANKETAANKETA
NEWSLETTERNEWSLETTER
*Chcete být okamžitě informováni o novinkách na našich stránkách? Vyplňte svůj email a my Vás bude pravidelně informovat.

www.lita-kola.cz

Děkujeme za případné zveřejnění

Naše ikona k použití

Katalog AUTOSTYLE 2006 - 785 stránek

Home : ARCHÍV > Závody
Super ceny !!! POZOR, tento týden sleva 10% na kompletní sortiment BREMBO !!! Cena dopravy při odběru do 3000,-kč pouhých 99,-korun a při odběru nad 3000,-kč ZDARMA!!!

 Interserie a SCC zavítají také do ČR

(29.03.2006)

Prototypy a formule z Interserie a Sports Car Challenge budou opět tento rok k vidění na i  našich okruzích v Mostě a Brně.
Interserie přichystala do své 36. závodní sezóny nejen projekt Clasic Sports Cars, ale také pokračování Interserie Sprint Challenge která je určena, jak prototypům, tak i formulovým vozům F3000, F1 nebo Indy Car. V této sérii, která se jezdí jako sprint, přibližně na 70Km, startovalo mnoho talentů, kteří zde odstartovali svou závodnickou kariéru. Mezi poslední patřil třeba Stefan Mücke, kterého známe z DTM, nebo Hannes Neuhauser a Kevin Fank, kteří se aktivně zapojili do bojů v Euroserii vozů F3. Sprint série je rozdělená do 4 divizí podobně, jako ve Sports Car Challenge. Organizátoři si letos dali za cíl zkvalitnit pole silných formulí, a to i díky přílivu závodníků ze Skandinávie a pozadu nezůstanou ani formule do dvou litrů, které spojí síly s polským Formula Super Sport. V loňském roce jezdil dvoulitry poměrně úspěšně také náš Lubomír Glogar s Eufrou Opel F3. První letošní start Interserie hostí mostecký autodrom o víkendu 14.-15. Května 2006.

V Euroserii Sports Car Challenge se chystají opět prototypy ve dvou divizích, jen formulové vozy zřejmě neuvidíme. Na startu tak budou chybět nejen silné stroje F3000, ale také trochu zaclánějící dvoulitry. Náš mladý závodník Michal Dolák s prototypem PRC Ford  Cosworth V8 F1 vloni po technických těžkostech obsadil páté místo mezi silnými prototypy. Letos přichystá velmi pěkný vůz stáj RWT. Zakoupila totiž stroj Norma M 2000 – 01 LMP900 a pohánět ho bude agregát BMW Mader 4,0 V8. Jezdec Gerd Beisel z Německa si tak může brousit zuby na čelní umístění v SCC. Angličan Sinclair opět předvede evoluci vozu Jade s motorem Nissan V6. Za stáj Jade pojede zároveň mladý Ed Morris, startující vloni ve druhé divizi na Jade Opel. Jsme velmi zvědavi na Mike Robertse. Vloni předvedl v týmu Tracksport Lolu B2K/40 s motorem AER, v sezóně se ale také svezl s méně známým prototypem Juno, jenž ukrýval pod kapotou motor Jaguár. Bývalý šampión SCC Švýcar Burli Stricker přesedlá z Renauerova Tampoli do superrychlého URD 391 s motorem BMW. Tampoli Alfa po brněnské ráně loňskou sezónu jezdilo jen ojediněle.

Pozadu jistě nezůstane ani team Sports Car Racing Pedrazza, který má podle posledních zpráv  disponovat novým náčiním ze své dílny, strojem PRC 2006. Euroserii Sports Car Challenge uvidíme u nás v Mostě při víkendu kamiónů a na Podzimní ceně Brna. V SCC se letos pojede i o titul mistr Rakouska v prototypech, do kterého se kromě závodů v Dijonu a Lausitzringu započítávají všechny závody SCC.

Jak je vidět, máme se tak i mezi prototypy na co těšit.

Předběžné termíny Interserie 2006

14.-15. Květen – Autodrom Most
16.-18. Června – Hungaroring
30.6. – 1. Července – Poznaň
21.-23. Července – Oschersleben/Lausitzring?
18.-20. Srpna – Anderstorp
2.-3. Září – Autodrom Most
15.-17. Září Dijon
21.-22. Říjen - Nurnburgring

Předběžný kalendář Euroserie Sports Car Challenge 2006

Květen – Varano – Itálie
Červen – Dijon – Francie
Červenec – Hockenheim a Lausitzring – Německo
Srpen – Most - víkend Czech Truck Prix
Září – Brno – Podzimní cena Brna
Říjen – Monza – Itálie a Hockenheim – Německo

Vláďa Rožánek

 

Inersérie

 

Inersérie

 

Inersérie

 

Inersérie

 

   zpět na seznam všech zpráv
Reklama: