Today in Weather

Zprávy

Počítadlo

Dolák v Mostě uspěl

Vytrvalostní sobotní závod přinesl vítězství v MMČR v divizi 4 do 3500ccm3 dvojici Brňanů a domácího Doláka, který se po pauze opět vrací do formy. BMW M3 GTR fungovalo skvěle.

Tým Šenkýř Motorsport si před dlouhým závodem přál, aby pršelo. Při mokrém povrchu se ztrácí nadvláda silnějších vozů, a tak by tým mohl přemýšlet o podiovém umístění. Jejich přání se vyplnilo hned po startu, kdy začalo silně pršet a závodní dráhu doslova zkrápěly proudy vody. Závod tak začal na mokrých pneumatikách a na nich díky tříhodinovému počasí i skončil.

Dvojice Navrátil-Baran startovala z posledního místa, když se v kvalifikaci nepodařilo zajet potřebný čas. Druhý vůz s posádkou Dolák-Vencálek a Šenkýř rozjížděl Petr Vencálek. Do konkurenčního Porsche 997, které je o mnoho silnější, usedl mladý Mičánek a od prvních metrů upaloval a ujížděl. Po prvním střídání a doplnění paliva do auta usedl domácí Michal Dolák. Již v minulém závodě týmu pomohl k pódiovému umístění, když společně s Markem Friedem vybojovali druhé místo ve třídě a třetí celkově.

V konkurenčním Porsche 997 udělal náskok Mičánek dostatečný, necelá tři kola mosteckého okruhu, ovšem při střídání předal vůz Jermanovi, který na vodě zajížděl pomalejší časy, než Michal Dolák a jeho náskok ve třídě se tak rychle tenčil. Nakonec ho Dolák předjel navíc o jedno kolo a tím vytvořil dostatečný náskok. Z důvodu pošetření pneumatik na osychající dráze zvolnil a na závěr závodu předal BMW M3 GTR z prvního místa ve třídě a třetím místě v MČR D4 do 3500ccm3 Robertu Šenkýřovi, který již umístění dovezl do cíle. Dík patří v neposlední řadě mechanikům, protože auto opět fungovalo skvěle a odměnou pro celý tým je tento krásný pozlacený výsledek.

Nezvyklý páteční sprint závod přinesl v klasifikaci do 3500ccm3 vítězství Dana Suchého, před Mičánkem, Vacíkem a Kačírkem. Nutno však podotknout, že v případě Porsche 997 a Ferrari 360 se jedná o velmi silné vozy a Ferrari 360 v loni startovalo v nejsilnější kategorii. Z týmových vozů Šenkýř Motorsportu skončil nejlépe Zdenko Baran ze Slovenska, před Petrem Líbalem, Petrem Vencálkem a Milanem Braunem. Všichni jeli na BMW M3 GTR.

Druhý, pro změnu nedělní sprint vyhrál Mičánek na Porsche 997, před Kačírkem a opět třetí dojel Vacík s Ferrari 360. Nejlepším z týmových vozů dojel Petr Líbal, když porazil Petra Vencálka, Marka Frieda i Milana Brauna. Marek Fried si plnil maturitní povinnosti, a tak startoval jen ve sprint závodu.