Kontakty

Titulní strana Sport Buggyry kralovaly mosteckému okruhu

Buggyry kralovaly mosteckému okruhu

29. srpna 2007, autor: Eduard Beneš

Velkým úspěchem roudnické stáje Buggyra International Racing Systém skončil vrcholný podnik motoristické sezony na Autodromu v Mostě. Modré tahače totiž opanovaly startovní pole a stupně vítězů.
Sobotní kvalifikaci vyhrál David Vršecký před Albacetem ze Španělska a svým stájovým kolegou Bösigerem. V pohárovém závodě si pak tato trojice posty prohodila. Vyhrál Albacete před Bösigerem a Vršeckým. Jenže závod měl dohru u zeleného stolu. Vršecký protestoval proti Albaceteho manévru z úvodu závodu a komisaři nejdříve rozhodli o tom, že aktéři incidentu pojedou do nedělní kavlifikace z poslední řady, načež zase svůj výrok změnili s tím, že výsledky zůstávají, ale zatím pouze jako neoficiální.
V neděli po dramatickém boji vyhrál kvalifikaci Bösiger před svým kolegou Vršeckým, když se jim podařilo Albaceteho odsunout až na třetí příčku. V pohárovém závodě si pak vítězství Bösiger zopakoval. Albacete dojel druhý a třetí příčka patřila Levettovi. Vršecký pro poruchu nedojel.
Dobře si na domácím okruhu vedl mostecký mladík Michal Dolák s MANem. Sice se mu vstup do sobotní kvalifikace nevydařil, protože ji nedokončil kvůli technickým problémům. „Vykopávala spojka, musíme to rychle dát do pořádku,“ informoval v depu závodníkův otec Karel Dolák poté, co bílý MAN do boxů dopravila odtahová služba. Do mistrovského závodu Michal nastoupil a vyjížděl až z konce startovního pole. Dokázal se však propracovat až na 12. místo. V sobotní kvalifikaci pak mladý mostecký závodník obsadil 11. místo a v mistrovském závodě dokonce bodoval, když dojel osmý. V celkové klasifikaci European Truck Racing Championship mu patří 17. místo.